Eestis tabati ühe päeva jooksul üle 100 000 vabaviske. Viimsilased panustasid rekordisse 1000 tabamusega.

Eesti Korvpalliliit korraldas 19. septembril Eesti korvpalli 100. sünnipäeva puhul üleriigilise vabavisete Guinnesi rekordiürituse, mille eesmärk oli 71 erineval väliväljakul tabada vähemalt 100 000 vabaviset. Loodetud tähiseni jõuti kell 16:28, kokku visati 76 erinevas kohas 114 700 palli korvi.

Viskamine toimus korvpalliklubi Viimsi/Estover eestvõttel Viimsi kooli väliväljakutel. Viimsilased tabasid hoolimata rasketest tuuleoludest 1000 viset, milleks kulus 3160 sooritust.

Lisaks viskeaktsioonile toimus maailmakoristuspäev, mille raames talgulised koristasid Viimsi kooli väliväljakud sinna kogunenud prügist.

„Suur tänu kõikidele Viimsi korvpallisõpradele, kes mõlemas aktsioonis osalesid. Rekord on seejuures tore boonus. Kogukond tuli nii koristus- kui ka viskeaktsiooniga kaasa ning päeva algusest lõpuni püsis parajalt pikk järjekord,“ sõnas Viimsi ürituse peakorraldaja Tanel Einaste. „Lisaks rekordile täitsime oma eesmärgid, tabasime tuulistes oludes 1000 viset, panustasin ka ise ühe sümboolse tabamusega ning koristasime väljaku sinna kogunenud prügist.

Viskeaktsioonil püsis kogu päeva parajalt pikk järjekord.

KK Viimsi/Noto alistas koduväljakul Kose ja edenes Eesti karikavõistlustel 16 parema hulka

Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindusmeeskond KK Viimsi/Noto alistas Paf Superkarika 1/16 finaalseeria 2. mängus kodusel Karulaugu areenal Kose 2020 82:57. Kokkuvõttes tähendas see viimsilaste 78-punktist paremust ning edenemist karikavõistlustel 16 parema hulka, kus 1/8 finaalis kohtutakse KA Tallinna Kalev/TSK-ga.

Viimsi esindusmeeskonnas debüüdi teinud klubi omakasvandik Ryan Arumäe: „Meie eesmärk oli see mäng +50 võita, aga see tulemus jäi saavutamata. Oma publiku ees on kindlasti parem mängida, aga seekord oli asi meis endis.“

KK Viimsi/Noto treener Valdo Lips, „Ei olnud seda energiat ja särtsu. Mille taha see jäi, ei oskagi öelda. Tundus, et keskendumisega oli probleeme ja esimese mängu suur võit uinutas. Aga oleme järgmises ringis.“

Punktid: Jorgen Rikberg 15, Saamuel Rõigas 11, Kristjan Evart ja Jorgen Rikberg 19, Robert Lilleõis 13, Kevin Sünd 11 punkti.