Korvpalli Eesti esiliiga sai lõpplahenduse Paides toimunud F4, ehk nelja meeskonna finaalturniiriga, kus finaalmängus alistas KK Viimsi/Noto tulemusega 79:74 Kadrina Karud. Viimsi meeskond krooniti seega tänavuse hooaja 2020/2021 korvpalli esiliiga meistriks.

Mäng oli finaalivääriliselt tasavägine ning põnevust jätkus lõpuni. Legendaarse Andres Sõbra juhendatav Kadrina haaras Allan Ehte vedamisel initsiatiivi ja esimesele hingetõmbepausile mindi läänevirulaste 25:17 eduseisus. Viimsi alustas omakorda teist mänguperioodi 13:0 vahespurdiga ja poolajapaus saabus Karude 37:35 eduseisus.

Mihkel Allorg tõi teise poolaja alustuseks kiired seitse punkti järjest, mis viisid viimsilased ette 42:37. Viimsi sai korraks juba ka 13 punktiga ette (55:42), kuid Karud suutsid enne otsustavat veerandaega vahe vähendada kaheksale (55:63). Neljandal mänguperioodil suutis Kadrina veel paaril korral mängu juhtima minna, kuid peatreener Martin Toomase hoolealustel oli Allorgi, Jorgen Rikbergi ja Kaarel Traumanni näol omapoolne vastus olemas ning Viimsi võidupidu võis alata. Pisike tõrvatilk meepotis oli kohtumise lõpuminutitel Kristjan Evarti vigastus, aga loodetavasti paraneb mängumees kiiresti.

Võit on tõsiasi

„Finaali võitis see, kes rohkem tahtis. Ettevalmistus mänguks oli tavapärane. Vaatasime videosid -mida keegi teeb, mismoodi kaitseme erinevaid mängijaid ehk täiesti tavaline protseduur. Meil on võrdsed vahetused ning nii nagu ka eelmistes mängudes, tõigi kindlasti edu, see et pingilt saame märkimisväärset abi,“ kommenteeris peatreener Martin Toomas.

21 punkti kogunud Mihkel Allorg ütles, et mäng oli väga pingeline. „Alguses said nemad jälle paremini minema, meil pole selles play-off’is mängu algused õnnestunud. Siis saime tänu oma kaitsele järele ja rebisime kümnega ette, aga nad viskasid vahe taas kinni. Meeskonna vaimu ja tahtejõuga see võit lõpuks ära tuli. Effist (Kristjan Evart) on ülimalt kahju, tema vigastus on tõrvatilk meepotis. Aga kokkuvõttes on tulemus uskumatu – palju õnne Viimsi!“

Edu tõi ühine pingutus

Klubi tegevjuht Tanel Einastel on heameel, et hooaeg edukalt lõpetatud sai ning tänusõnu jätkub nii toetajatele kui ka konkurentidele. „Aitäh kõikidele, kes kaasa aitasid! Meie edukale põhiturniirile järgnes raske veerandfinaal, mis aitas aga meil kindlasti finaalturniiriks paremini valmis olla. Tunnustus ja tänu vastasele! Finaal ning samuti poolfinaal, ei olnud lihtsad, jäime kaotusseisu, aga näitasime suurt sisu. Loodan, et Effi vigastus ei ole raske, aga see alles selgub. Aitäh kõikidele -meeskond, treenerid, taustajõud, toetajad, see on meie ühine võit!“

Numbrid räägivad

Lõpetuseks pisut finaalmängu statistkat. Mihkel Allorg 21 punkti ja 13 lauapalli. Finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks nimetatud Kaarel Traumann 15 punkti ja 5 korvisöötu. Saamuel Rõigas 14 punkti. Kohtumise lõpuminutitel vigastusega mängust välja langenud Kristjan Evart 10 punkti ja 8 lauapalli.

Fotod: Martti Vaidla