Kas ikka mäletate, et koroona ei tähenda mitte ainult viirust, vaid selle näol on tegemist ka ühe põneva sportmänguga? Prangli mees Urmas Mererand valdab seda mängu lausa maailmatasemel.

Urmas Mererand on koroonat mänginud pea kogu elu. Algus sai tehtud poisikesena Prangli sadamas kalurite toas, kui nina üle laua ulatus. Edasi käis mäng pärast tunde Prangli koolis. Nüüdseks on ta mängitud koroonat juba 65 aastat. Selle pika aja jooksul on ta võitnud lugematul arvul tiitleid ja medaleid. Olgu siinjuures üles loetud kahe viimase aasta saavutused.

Urmas Mererand tõi 2019. aastal koju Pranglile rahvusvahelise koroona (Novus) maailma karikaetappidelt esimese koha, kolm teist kohta ja kolmanda koha.

Eesti meistrivõistlustelt sai koroonas võidetud üksikmängu kuld ja paarismängu kuld. Segapaarismängus koos tütrega võideti hõbe ja võistkondlikult 4+1 (neli meest ja üks naine) võideti jällegi karikas. Novuse üksikmängus, segapaaris- ja paarismängus tuli kõigis kätte pronksmedal ning võistkondlikult hõbemedal. 

Aasta peale kokku osales Mererand 58 võistlusel, neist 18 olid rahvusvahelised, mis toimusid Soomes, Poolas, Saksamaal, Ukrainas ja Venemaal. Viimsi valda esindas ta Harjumaa meistrivõistlustel ja sealt tõi ära paarismängu kulla ja segapaarismängu pronksi.

2020. aastal võitis Urmas Eesti meistrivõistlustel segapaarismängus pronksi. Kalju Tiigi mälestusvõistlusel (3 meest ja 1 naine) saavutati esimene koht.

Urmas Mererand on valitsev Eesti meister ning asub maailma reitingus (FINSO) 6. kohal.

Vabariigi aastapäeva puhul tänas Viimsi vallavalitsus Urmas Mereranda tänukirjaga eluaegse aktiivse sporditegevuse ja heade tulemuste eest koroonas Eesti ja maailmatasemel. Prangli rahvas rõõmustab koos Urmasega!

Tänukirja andis üle Prangli Põhikooli õpetaja Siiri Piirisaar.
Tänukirja üleandmine 24.02.2021 Prangli Rahvamajas. Tänukirja andis üle Prangli Põhikooli õpetaja Siiri Piirisaar.