Komeedina Eesti korvpalli kõrgliigasse tõusnud Korvpalliklubi Viimsi esitles oktoobri alguses Viimsi Sportlandis toimunud pressikonverentsil meeskonda ja nimitoetajat. Esindusvõistkond kannab nüüd ametlikult KK Viimsi/Sportland nime.

Pressikonverentsil tutvustati ühekaupa kõiki mängijaid, kellest väga suure osa moodustavad Viimsi enda kasvandikud. Samuti oli laua taga kogu treenerite tiim. Peatreener ja kunagine tippmängija Valdo Lips on koosseisuga väga rahul. „Sain kõik mängijad, keda soovisin, ja hetkel lisa ei otsi. Paberi peal on Viimsi koosseis vaid Cramo omast õhem,” ütles mees stoilise rahuga. Ta lisas, et kogu protsessi toetavad leegionärid, kelle pealt on hea õppida.

Abitreeneri ülesandeid täitev Kristjan Evart jooksis eelmisel hooajal veel ise platsil, täites ka kaptenirolli. „Nüüd on minu ülesanne loomulikult täita Valdo käsklusi, aga ka oma ideid välja pakkuda,” selgitas ta tööjaotust.

Kes meeskonnas mängivad?

Mängijate tutvustamist alustati ameeriklasest tagamängija Devin Lee Harrysest, kes Rakvere Tarvases jäi silma korraliku punktisaagi ning rohkete söötude ja lauapallide noppimisega. Meeskonnakaaslased iseloomustasid Devinit kui kõrge IQ-ga, võistkonnale pühendunud mängijat, kellel on väga kiired jalad.

USA kõrgemas ülikooliliigas NCAA-s pigem pingil istunud Taavi Jurkatammel oli pakkumisi ka teistest klubidest, sh Euroopast, kuid tema eelistas mänguminuteid ning sellepärast valis Viimsi klubi.

Kogenumatest tagamängijatest liitusid Rait-Riivo Laane ja Rain Veidemann, kes on ka Eesti koondise vormi kandnud ja varasemalt ühes meeskonnas mänginud. Mõlemad kiitsid Viimsi klubi organisatoorset poolt ja professionaalset tööd ning noorte tahet. „Ma ei tunne, et oleksin sammu tagasi astunud. Eks noorte õpetamise peale natukene närve kulub ja ehk vahel läheb vaja ka vererõhuaparaati, aga õnneks neil silmad säravad,“ muigas Veideman. „Küll nad karastuvad ja meie õpetussõnadest kinni haaravad. Olen siin, et aidata Viimsi korvpallil tõusta, lähme igas mängus endast parimat anda,” lisas ta.

Meeskonna kogenuim mängija, 209 cm pikkune tsenter Ronalds Zakis on pärit Lätist ning viimasel hooajal Saksamaal mängis samas klubis Rain Veidemaniga, seega nende koostöö peaks juba eos hästi sujuma. Varasemalt on lätlane korvpalli mänginud Sloveenias ning koduriigi klubides VEF ja Ventspils. „Olen 34-aastane, kuid tunnen ennast väga noorena. Iga mängu eesmärk on võit,” ütles kogenud keskmängija enesekindlalt.

Pere korvpallitraditsioone viivad edasi Karl Johan Lips ja Kent-Kaarel Vene. Karl Johan oli üldse esimene Viimsiga liitunud mängija, kes sõna otseses mõttes jõudis koju tagasi, kuna tema esimeseks treeneriks oli ka praegune klubi tegevjuht Tanel Einaste. „Mul polegi varem õnnestunud mängida nii isetute tagamängijatega nagu Rain ja Rait-Riivo,” kiitis Karl Johan võistkonna n-ö staarmängijaid. Kent-Kaarel on aga treeninud näiteks Žalgirise noortesüsteemis ning viimati mänginud Tallinna Kalev/TLÜ eest.

Viimsi võistkonnas on ka väga palju oma kasvandikke, kellele alanud hooaeg saab korralikuks proovikiviks. Noored mängijad tunnistasid pressikonverentsil ausalt ja häbenemata, et hetkel saavad nad veel rohkem vastu pead, kui kiita, kuid vanemad meeskonnakaaslased on väga sõbralikud ja juhivad vigadele koheselt tähelepanu. Tulevased tegijad on: Jorgen Rikberg, Mihkel Allorg, Robert Lilleõis, Kristjan Kokk, Kevin Sünd, Ron Laanemaa, Saamuel Rõigas.

Ühe tagamängija rolli kannab ka Eesti koondises mänginud Rain Veidemann.

Käima pannakse mängubuss

Esimest aastat Eesti meistri- ja PAF Eesti-Läti korvpalliliigaga ühinenud meeskond teeb kõrgseltskonnas debüüdi ning sellisel tasemel mängimine motiveerib kõiki kossupoisse. Ka Sportlandi roll KK Viimsi juures on suurem kui kunagi varem. „Sportland ei seisa mitte ainult meie taga, vaid kõnnib meie kõrval ning on teinud seda pikki aastaid. Me ei ole tulnud üheks hooajaks kalastama, me vaatame juba ka järgmise hooaja poole, ” kirjeldas Einaste perspektiive.

Klubi ja Sportlandi omanikud rõhutasid kahepoolsest koostööst tekkivat sünergiat. Nii KK Viimsi kui ka Sportlandi eesmärk on see, et iga korvpallifänn jõuaks Viimsi mängudel saali, et võimsast sportlikust emotsioonist osa saada ja oma tiimi toetada. Seetõttu paneb Sportland käima bussi, mis fännid kohale toob. Esimest korda vuras tasuta fännibuss ringi juba 10. oktoobril, kui KK Viimsi/Sportland kohtus Ventspilsi klubiga. Buss hakkab sõitma ka edaspidi igal mängupäeval Tallinnast Kalevi spordihalli juurest, läbides Pirita keskuse ja tehes peatuse kõikide Viimsi koolimajade juures, et kõik fännid Foruse spordikeskusesse jõuaksid. Iga bussisõitja saab mängule tasuta sisse ning lisaks osaleb erinevate põnevate auhindade loosimises.

KK Viimsi esindusmeeskonna jaoks on oluline iga fänni toetus, kes saali kaasa elama tuleb. Igatahes on viimsikatel nüüd üks kindel koht kodu lähedal alati olemas, kuhu minna kõrgel tasemel sporti vaatama ja häid emotsioone taga ajama – KK Viimsi/Sportland kodumängud Foruse spordikeskuses.

Värvime tribüünid oranžiks!

Hetk KK Viimsi/Sportlandi ja BK Ventspilsi mängust.

Fotod: Martti Vaidla