KK Viimsi/Sportland jätkas oktoobri teises pooles hooaega võidukalt. Järgmine mäng toimub juba pühapäeval, 7. novembril.

Eesti superkarikasarja veerandfinaalseeria otsustavas kohtumises alistas KK Viimsi/Sportland võõral väljakul Tallinna Kalevi 78:73. Kahe mängu kokkuvõttes tähendas see viimsilaste kindlat 26-punktilist paremust ning pääsu nelja parima hulka.

Nädal aega tagasi veerandfinaalseeria avakohtumise kodupubliku ees kindla 90:69 võidu võitnud peatreener Valdo Lipsu hoolealused võitsid avaveerandi 23:19 ning kasvatasid minut-minutilt edu teisel veerandajal, mis poolajaks kajastus tablool seisuna 48:35. Kuigi viimsilased olid taaskord kimpus visketabavusega ning Tallinna Kalev suutis võita teise poolaja, siis ei mängu ega seeria võitjas kahtlust ei tekkinud. Viimsi poolelt käisid väljakul kõik 12 meest ning skoori tegid 10 mängijat, kellest parimana Devin Harris viskas 21 punkti, Karl Johan Lips 17 ja Robert Zakis 14 punkti.

Detsembris Tartus toimuval superkarika nelja meeskonna finaalturniiril (F4) kohtub KK Viimsi/Sportland turniiri avapäeval veerandfinaalpaari BC Kalev/Cramo ja AVIS UTILITAS Rapla võitjaga. Teises poolfinaalis kohtuvad kodumeeskond Tartu Ülikool Maks & Moorits ja TalTech. Poolfinaalid peetakse 18. ja kohamängud 19. detsembril.

Väärt võit Pärnu Sadama vastu

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga raames peetud kohtumises alistas liiga uustulnuk KK Viimsi/Sportland eelmise hooaja hõbedase meeskonna Pärnu Sadama 82:74, kirjutades tabelisse hooaja kolmanda võidu.

Mängu alustas koduväljakul paremini Pärnu, haarates tabavate kaugvisete toel initsiatiivi ja minnes mängu juhtima. Peatreener Valdo Lipsu mõtlemisaeg äratas ka Viimsi meeskonna ning poolaja võitsid juba külalised 43:40. Kuigi Viimsi leidis end kolmanda veerandaja lõppedes taaskord napis kaotusseisus, tehti 69:69 viigiseisult 13:3 vahespurt, mis vormistaski lõppskooriks 82:72.

„Alustasime täna rabedalt, aga võtsime siis jalad kõhualt välja ja saime ehmatusest üle, siis alles läks mänguks. Tänase mängu võti oli see, et Pärnu strateegia võtta Lipsu vasak käsi kinni, ei toiminud,“ kommenteeris Rain Veideman. Kristjan Evart lisas: „Võõrsil tuli väga oluline võit Pärnu Sadama vastu. See mäng näitas täpsemalt, kuhu nüüd oktoobri lõpuks jõudnud oleme. Mehed hoidsid teatud joonisest kinni ega lasknud ennast rütmist välja.”

Mängu statistikat: Rain Veideman 18 punkti, 6 lauapalli, 6 korvisöötu. Karl-Johan Lips 16 punkti ja 8 lauapalli. Devin Haris 16 punkti. Ronalds Zakis 13 punkti ja 5 lauapalli. Taavi Jurkatamm 10 punkti ja 7 lauda. Pärnu poolelt tõi Korvpalliklubi Viimsi kasvandik Hugo Toom 12 punkti.

KK Viimsi/Sportland jagab nüüd liigatabelis 6.–8. kohta.