Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindusmeeskond KK Viimsi/Noto alistas Saku I liiga 9. vooru kohtumises Tartu Kalev/Estiko. See oli viimislastele hooaja kuues, aga esimene võit võõral väljakul.

Võidu võtmeks võib pidada kaitsemängu, kui peale avaveerandit, mis lõppes tartlaste paremusega 13:18, lubati kodumeeskonnal edaspidi visata vastavalt 7, 7 ja 6 punkti. Lõppskooriks jäi 73:38.

Meeskonna edusse 11 punkti panustanud Kevin Sünd hindas võitu ja kiitis meeskondlikku tegutsemist. „Mängu algus oli raske, lasime Tartul rünnakul liiga lihtsalt korve saada. Teisest veerandist alates kuni mängu lõpuni  saime kaitse pidama,  sundides vastaseid raskeid viskeid võtma ja selle toel ise rünnakul õnnestusime. Väga hea ja vajalik võit,“ rääkis Sünd.

Meeskonna treener Martin Toomas leidis, et soojendus jäi küll lühikeseks, mis andis alguses tunda, kuid hiljem, peale esimest mõtlemisaega ärakukkumisi ei olnud. „Kuna pikk bussisõit seljataga ja palliga saime teha soojendust vaid mõne minuti, oli algus konarlik. Kulus pool esimesest veerandist, et mõista, kuidas vastane sel õhtul mängib. Edasi pidas meeskond kokkulepitud asjadest nii kaitses kui ka rünnakul kenasti kinni. Eksimusi kaitses oli vähe ja abistamine toimis. Visketabavus kõige parem ei olnud, aga viskekohad olid välja mängitud, lihtsalt võõras saalis ei tabanud. Kokkuvõttes treenerite närve taastav mäng, kus edu kasvas vaikselt, kuid pidevalt ning pärast esimest mõtlemisaega ühtegi ärakukkumist polnud,“ selgitas Toomas.

Foto: Viimsi Teataja
Foto: Viimsi Teataja

Osale kindlasti järgmisel kodumängul, kui Saku I liigas toimub Burger Kitchen Tänavagurmee eri: KK Viimsi/Noto vs Paide Viking Window!

13. detsembril kell 19 Karulaugu areenal.
MVP – Kristjan Evart

Saku I liiga novembrikuu kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti KK Viimsi/Noto kapten Kristjan Evart.

“Iga auhind on tore tunnustus ja loomulikult on hea meel, et silma jäin. November oli meie meeskonnale positiivne kuu ja loodame, et paneme detsembris samas vaimus edasi. Tänud kaaslastele, kes mind usaldanud on,“ sõnas Evart.

Evarti näitajad möödunud kuul toimunud nelja mänguga olid keskmiselt 24 punkti, 4 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, 2 vaheltlõiget, keskmine efektiivsusnäitaja 29,5 ja kahepunktiviskeid tabavus 53 protsenti. Evarti juhtimisel kogusid viimsilased Viimsis novembris kolm võitu ja ühe kaotuse. Senise hooaja keskmiselt on Evart kogunud pisut enam kui 20 punkti mängu kohta ning paikneb liiga parimate skoorijate tabelis hetkel kuuendal positsioonil.