23.-28. mai Horvaatias, Zagrebis toimunud rahvusvaheliselt võistluselt “Pepi Sport Invitational” tõi KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK kaasa kolm võitu ja ühe kaotuse.

Autor: Tanel Einaste

Meeskond võitis turneel peetud neljast mängust kolm, tundes kaotusekibedust vaid korra, kui tuli tunnistada Horvaatia rikkaima korvpalliklubi KK Cedevita duubelmeeskonna paremust 77:95.

KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK "Pepi Sport Invitational" võistlusel. Foto: Korvpalliklubi Viimsi/Estover
KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK “Pepi Sport Invitational” võistlusel. Foto: Korvpalliklubi Viimsi/Estover

Ülejäänud mängudes alistati vastavalt 83:68 KK Rogaška (SLO), 80:65 KK Rudeš (HRO) ja 82:54 KK Bosco (HRO). Mänge ja saadud kogemust hindas meeskonna treener Kristjan Evart kõrgelt. “Poisid said mängida neli mängu neile võõras stiilis, seda nii taktika kui ka näiteks vilepartii osas. Ütleks, et kaks vastast olid meist nõrgemad, üks enamvähem võrdne ja üks natukene tugevam meeskond. Kindlasti lubati siin mängida füüsilisemalt kui meie mängijad harjunud olid aga poisid harjusid sellega kiiresti ja kohanesid hästi. Selline turnee on väga vajalik ja positiivne kogemus nii mängijatele kui ka treeneritele,” ütles Evart.

Lisaks mängudele ja treeningule sisaldas turnee ka külastust Euroopa ühe läbi aegade hinnatuima mängija, Drazen Petrovic, muuseumisse. Käidi ka kaasa elamas Horvaatia meistrivõistluste finaalseeria, KK Cibona vs KK Cedevita, seeria 2. mängule.

Meeskonna peatreener Tanel Einaste pidas oluliseks, et lisaks korvpallisaalile, said mängijad inspiratsiooni ka platsiväliselt. “Üks asi on ise trenni teha ja vaadata korvpalli ekraani vahendusel. Siin legendaarses Cibona hallis tundsime oma silma, kõrva ja ninaga  kogu siinse korvpalliajaloo hiilgust ja traditsioone. Ilmselt ei ole inimest, keda ei inspireeriks Drazen Petrovici muuseum, isegi kui ta seni ei teadnud, kes oli Petrovic. Niisamuti kohtusime Zagrebis mitme kohaliku agendi ja treeneriga, kes meie mängijaid vaatamas ja hindamas käisid. Need on väärtuslikud kontaktid ja hinnangud, mis kindlasti tulevikus kasuks tulevad,” rääkis Einaste.

Turniiril osalemist toetas Tallinna Spordikool