3.oktoobril kogunevad võistlejad ja pealtvaatajad taas Viimsi mõisa esisele platsile, et pidada maha vaatemänguline tsiviil ja militaar- jooksuvõistlus – Kindral Johan Laidoneri XX Olümpiateatejooks. Mens sana in corpore sana – terve vaim on terves kehas.

Johan Laidoneri Olümpiateatejooks toimub sel aastal juba 20-ndat korda. Jooksu korraldajad Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Kaitsevägi, Kaitseliit, Viimsi Vald ja spordiselts “Eesti Kalev” peavad jooksuvõistluse traditsiooni oluliseks. Nad leiavad, et erinevate elualade inimesed peavad saama ühiselt sportides meenutada spordi ja riigikaitse rolli vaimu, tervise ja rahu hoidmisel. 

Jooks toimub ajaloolises Viimsi Mõisapargis ja kulgeb mööda mõisaparki ja Karulaugu terviserada. Johan Laidoneri Olümpiateatejooks on mõistagi Johan Laidoneri auks, kes valiti aastal 1924 Eesti Olümpiakomitee eluaegseks liikmeks ning aastatel 1924-1931 oli ta EKO abiesimees. Aastal 1931, kui toonane esimees oma kohast loobus, valiti uueks esimeheks just Johan Laidoner. 

Jooksule registreerimine lõpeb 3.oktoober kell 14:00. Lisainfo jooksu ja registreerimise kohta leiab aadressilt www.estikalev.ee Tule ja osale ka Sina!