JK Viimsil on seekord au tutvustada kahte mängijat – Liisa Liimetsa ja Karl Erich Kaljuveret. Mõlemal puhul on tegu KTM-iga, mis rahvakeeli tähendab oma klubi kasvandikud. Liisa ja Karl Erich tulid Martin Reimi jalgpallikooli ja kasvasid suureks koos klubiga. Nad on nii tulihingelised jalgpalli mängijad, et on valmis jätma kõik, kui võistkond neid vajab. Sadagu või pussnuge.

Saage tuttavaks Liisa Liimets (16). Positsioonilt väravavaht.

Kuidas sa jalgpalli juurde jõudsid?

Mulle on lapsest saati pallimängud väga meeldinud, aga jalgpalli sai koos isa ja vennaga koduhoovis kõige rohkem mängitud. Ühel hetkel aga tahtsin jalgpallitrenni minna ja pidin selleks vanemaid natuke veenma, et soov on kindel. Asi oli otsustatud, kui mu klassiõe ema, kes oli MRJK-s treener, mind trenni kutsus.

Mis selle mängu juures meeldib?

Lihtsalt öeldes kõik. Aga just väravavahina meeldib mulle selle positsiooni detailsus ja suur vastutus. Veel teeb jalka põnevaks, et ükski mäng ega olukord pole kunagi samasugune.

Kas oled kohanud ka eelarvamusi, et oled tüdruk, aga mängid jalgpalli?

Isiklikult eriti mitte, aga eks eelarvamusi naiste jalgpalli kohta on kohati veel kuulda.

Millised on parimad emotsioonid, mida jalgpall on sulle pakkunud?

Kõige rohkem rõõmu on toonud raskelt tulnud võidud, kus oleme näiteks pikalt kaotusseisus olnud, aga viimastel minutitel välja tulnud. Kindlasti on eredalt meeles parimad tõrjed.

Millised on sinu eesmärgid jalgpallis?

Kaks suuremat eesmärki on välismaal mängimine ja lisaks noortekoondistele Eesti esindamine A-koondises. Kindlasti tahan igat hetke sellest protsessist nautida ja jalgpalli mängimisest alati rõõmu tunda.

Kodu või võõrsil mäng? Miks?

Kodu, sest kodustaadion ja kodupublik tekitavad alati erilise atmosfääri, aga kindlasti pole mul ka midagi võõrsil mängude vastu.

Kui tihti satud ise staadionile teiste mänge vaatama?

Ma üritan võimalikult palju jõuda sõprade mängudele, aga otseselt mingit kindlat klubi vaatamas ei käi. Pigem jälgin otseülekandeid erinevatest mängudest. Koondisemänge käin samuti vaatamas.

Kui sa ei mängiks jalgpalli, mis sa siis teeks?

Tõenäoliselt tegeleksin igapäevaselt lumelauatamisega, mille jaoks praegu jalka kõrvalt kahjuks nii palju aega ei jää. Ilmselt tegeleksin siiski ka mõne muu pallimänguga.

Karl Erich Kaljuvere (18). Positsioonilt poolkaitsja või kaitsja, oleneb parasjagu peatreeneri plaanist. Ise ütleb, et mängib täpselt seal, kus vaja.

Väiksena meeldis mulle toas igapäevaselt jalgpalli mängida ja isa otsustas mind trenni viia

Jalgpall on ettearvamatu, iga mäng on erinev ja uue emotsiooniga

Kindlasti see, kui saavutasime noorteklassis tugeval rahvusvahelisel turniiril Helsingis kolmanda koha 106 meeskonna seas. Samuti oli positiivne eelmise aasta Esiliiga B võit.

Mängida jalgpalli nii heal tasemel nagu minu oskused lubavad.

Kindlasti kodumäng. Kuulda (noorte)fännide ergutusi ja näha nende emotsioone, kui lööme värava või võidame, tekitab erilise tunde. Sellist publikut nagu meil, ei ole üheski teises esiliiga tasemel mängivas klubis.

Suhteliselt tihti. Käin pigem just oma meeskonna mänge vaatamas, aga vahel ka aja veetmise eesmärgil sõpradega teiste klubide mänge.

Kui sa ei mängiks jalgpalli, mida sa siis teeks?

Ma arvan, et tegeleksin mingi muu spordialaga.

Kokkuvõte JK Viimsi viimastest mängudest

Esindusmeeskonnal tuli vahepeal võtta kaks kaotust ja seda vastaste kodumurul. Nii sõideti Elvast koju skooriga 0:1 ja Paidest 0:2. Samas olid kaks kodumängu olid võidukad. 5:0 võideti Ida-Virumaa FC Alliance. Väravate autoriks Juhan Jograf Siim ja Johannes Theodor Kollist. Kübaratriki tegi (kolm väravat ühes mängus) Nevil Krimm,

Teisel korral sai rinda pistetud FC Flora U21-ga, kelle koduväljakul tuli eelmine kord nende paremust tunnistada. Nüüd oli meil kodupubliku ja -staadioni eelis ning see õigustas end täielikult. Lõppskoor tablool 2:1. Meie väravate autoriks Rasmus Kala ning Oscar Ollik. Seejuures oli tegu igati kirgi kütva mänguga. Meie väravavahil „õnnestus“ saada punane kaart esimese poolaja lõpus. Väravasse hüppas hoopis meie keskkaitse Martin Jälle, kes tegi imelise mängu, mis läks ajalukku. Martinilt tuli imeline penalti tõrje ning lisaks puhas töö teisel poolajal. Sellised olukorrad kasvatavad ja teevad tugevaks!

Viimane magus võit saadi Pärnu JK üle nende kodustaadionil. 36. Minutil jäädi vähemusse, sest seekord anti punane kaart Martin Jällele. Poolaeg lõpetati 2:0 kaotusseisus. Seda, mis toimus vaheajal riietusruumis ei ole au peale meeskonna kellelfi teada, aga see tõi poisid mängu tagasi. 64. minutil juhtisime 2:3 ja suutsime seda hoida mängu lõpuni. Imeline! Väravate autoriteks Karl Erich Kaljuvere, Nevil Krimm ning Juhan Jograf Siim.

Hetkel asub Viimsi JK Esiliiga tabelis neljandal kohal 25 punktiga. Meist eespool on Harju JK Laagri 29, Tallinna FCI Levadia U21 30 ning Paide Linnameeskond U21 samuti 30 punktiga. Oleme oma mängudega peaaegu poole peal. Kõike võib veel juhtuda.

Järgmine esinduse kodumäng igipõlise rivaali Harju JK Laagriga leiab aset juba 18. juunil kell 15.

Ka naistel on läinud vägagi hästi. Naiste Esiliiga tabelis ollakse FC Kuressaare järel auväärsel teisel kohal. Sel hooajal on vastu võetud kaks kaotust ja võidetud neli mängu. Sealjuures on parimaks väravakütiks Jana Ahven. Paremust olemegi tunnistanud vaid FC Kuressaare ning Tallinna JK Kalev II naiste osas.

Naisi saab kodustaadionil jooksmas näha juba 5. juunil kell 13, kui kohtutakse Tartu JK Tammeka II naiskonnaga.

Ja lõpetuseks – nagu SIILil öeldakse –  Iga okas loeb, siis meie oleme seda veidi mugandanud ja ütleme – Iga inimene loeb! Ehk mida rohkem meid on, seda rohkem me suudame!