Jalgpallihooaeg on alanud ning Viimsi JK-l on seljataga neli mängu. Kui eelmine kord rääkisime ühest kaotusest ja õnnetust viigist, siis seekord saame jagada ka rõõmusõnumeid.

Hooaja esimese võidu saime eelmise hooaja kõige suurema rivaali Harju JK üle 14. märtsil nende kodustaadionil. Ja oi, kui magus see oli! Mängus oli särinat ja pinget juba avavilest peale. 28. minutil lõi Sõerde värava, mis ühest küljest tõmbas meil justkui pinget maha, teisest küljest tõstist pinge maksimaalsele kõrgusele, sest nüüd oli vastastel veel enam väravat vaja. 1:0 eduseis on sama habras kui klaas, mis võib kaitsta tuule ja külma eest, aga kui keegi viskab kiviga, on killud taga. Kuna nii mängu alguses löödud värav ei anna mingit kindlustunnet, pidime jätkama maksimaalse pingutusega. Kohati muutusid platsipealsed sõnavõtud pealtvaatajatele päris hirmutavaks ning Viimsi poolehoidjad pole ammu millegi lõppu nii väga oodanud kui selle mängu. Meie suureks rõõmuks kõlas lõpuvile enne, kui Harju poisid värava lüüa jõudsid. Koosseisust ka, avavilega jooksid platsile Raassalu (VV), Jõgi, Kõre, Kaljuvere, Lehtmets, Tammeveski, Jälle, Kala, Valkna, Siim, Sõerde. Stardivalmis olid Vigla (VV), Ojamets, Anniste, Vaks, Krimm, Ollik, Mägi.

Kui kaotada pole midagi

Teise mängu saime teha kodustaadionil 19. märtsil. Kodupubliku ees on alati eriline elamus ja rahulolutunne, sest saab mängida oma poolehoidjatele, kes on võtnud vaevaks tribüünile tulla, et oma silmaga näha, kuidas ja mis platsil toimub. Mis seal salata, mängule tuli enamus teadmisega, et Paide Linnameeskond U21 on tugevam, lisaks saavad nad kasutada Premium liiga mängijaid. Kõik rääkis nende kasuks. Meie poisid läksid ennekõike endast maksimumi andma, et saada antud hetke parim tulemus. Juba 21. minutil lõi vastane esimese värava, millele lisandus 25. minutil meie poiste omavärv. Olukord tundus trööstitu, aga mitte lootusetu. Meil polnud kaotada enam midagi – sellistel hetkedel pead pingutama üle maksimumi. Paar minutit enne poolajavilet kõmmutaski Sõerde palli võrku. Poolajale minnes oli seis 1:2. Õnneks või kahjuks ei ole kellelgi peale mängijate ja treenerite au teada, mis toimus 15 minuti jooksul riietusruumis, aga on teada, et peale tuldi täiesti uue hingamise ja särtsuga. Mängitud oli pisut rohkem kui 10 minutit, kui Ats Joandi saatis palli väravasse. Tablool ilutses 2:2. Kõik oligi võimalik! Paide meestes hakkas kasvama silmnähtav paanika – nad tulid ju võitma, aga Viimsi osutab korralikku vastupanu. 65. minutil õnnestus Paidel küll skoorida, aga seda meie kasuks, lüües samuti omavärvava. Tabloole ilmusid numbrid 3:2. Me juhtisime! Siiski, mängida oli jäänud päris hulga minuteid, ja teadagi – pall on ümmargune. 78. minutil sai aga taas näha Viimsi väravat, mille autoriks Juhan Jograf Siim. Seis 4:2. Kes söandas mõnes ennustusportaalis sellisele seisule panustada, pidi olema äärmiselt julge. Paide pingutas veel enam ning 81. minutil nad oma võimaluse realiseerisid. Nüüd ootas kodupublik üle kõige lõpuvilet, aga minutid venisid. Õnneks järele jäänud 10 minutiga skoor ei muutunud ning Paidel tuli tunnistada meie poiste paremust. Võit vastase üle kodupubliku ees on jalgpallurile parim kingitus.

Hümni saatel liikusid mängu alguses platsile Raassalu (VV), Kõre, Kaljuvere, Lehtmets, Jälle, Anniste, Krimm, Valkna, Ollik, Mägi, Sõerde. Vahetusmeeste pingilt olid vajadusel valmis sekkuma Randma (VV), Ojamets, Vaks, Siim, Joandi, Kollist.

II liiga alustas hooaega

Vahepeal alustas oma hooaega ka II liiga. Sel hooajal mängitakse Põhja/Ida tsoonis, mis tähendab palju sõitmist mööda Eestimaad. Esimene mäng toimus kodustaadionil 2. aprillil. Kohtuti pundiga Jõgeva SK Noorus-96. Tasavägises mängus pidid vastased tunnistama, et matši ainsa värava lõi Viimsi poiss Alari Verev. Sellest piisas, et esimesed kolm punkti tabelisse saada. II liiga eest käisid platsil Rasmus Armas (VV), Oskar Jõgi, Oliver Vaks, Karl Markus Kõivastik, Alari Verev, Guido Kutser, Ars Klemmer, Ars Joandi, Andres Joosep, Johannes Theodor Kollist. Varust oli võtta Lauri Randmaa, Jürgen Visse, Patrick Karemäe ning Martin Kask, kes kõik said ka mängu teisel poolajal ennast platsil soojaks joosta.

Esindusmeeskond lõpetas aprillikuu esimese nädala Maarjamäe staadionil, mis on FC Levadia U21 kodumuruks. Tuline võitlus käinuks justkui mõisa peale. Samas, näidake inimest, kes võita ei tahaks. Mõnel on lihtsalt emotsioone sinna juurde nii palju, et kohati on raske aru saada, kas see on päris elu või jalgpalliga kaasas käiv dramaatika. Igal juhul pidime Maarjamäelt koju sõitma kaotusega. Jalgpalli jumal soosis seekord teisi. Meie algkoosseisu kuulusid Raassalu, Kõre, Kaljuvere, Lehtmets, Tammeveski, Krimm, Jälle, Kont, Kala, Siim, Sõerde. Pingilt olid valmis mängu tulema  Vigla, Jõgi, Ojamets, Anniste, Valkna, Ollik ja Mägi.

Uuel nädalal on ootamas uued kohtumised. Lisaks poistele alustame sellel aastal naiste esiliiga mängimist. Suuresti oma klubikasvandikest koosnev naiskond on valmis end proovile panema ning avastama, mis täiskasvanute jalgpallimaailmas tegelikult toimub.

Järgmised kodumängud 

Esindusmeeskond kohtub 14. aprillil Viimsi staadionil kell 19 Viljandi JK Tulevikuga (tegu on eelmise aasta Premium liiga klubiga) ja 17. aprillil kell 12.30 FC Elvaga. Kuna 17. aprillil on ühtlasi lihavõttepühad, siis kindlasti teeme staadionil mõne ägeda mängu seoses lihavõtetega. Redis Foodtruck sõidab külla, seega süüa saab ka.

Naiste liiga alustab mängudega 17. aprillil Viimsi staadionil, kui kohtub kell 15.30 Rakvere JK Tarvas naiskonnaga. Seega tõotab tulla vägagi jalgpalli täis pühapäev.

II liiga mängib veel nii mõnegi mängu kodus ehk ei ole üldse muret, kas on jalgpalli, mida vaadata – muidugi on!

Ole meie tegemistega lähemalt kursis meie FB või Instagrami lehel ViimsiJK nime alt.

Koos suudame rohkem!

Fotod: Raigo Tõnisalu