25. mail leidis aset Viimsi III trepijooks Põhjakonna trepil. Võistlus tõi kaasa vihmase ilma, kuid lapsi vihm ei heidutanud, küll aga jättis nii mõnigi registreerunud täiskasvanu tulemata.

Võistlusel osales 93 usinat trepijooksusõpra. Esimesed viitstardid anti laste vanuseklassidele, mille kõlades konkurentidele armu ei antud – iga võistleja pani oma võimed maksimaalselt proovile. Vaatamata sellele, et joosta tuli paduvihmas, olid laste tujud head ja näod naerul. Noortejooksu lõpus said vanuseklasside kiireimad 1.–3. kohad autasustatud auhinnakoti ning võidukarikaga.

Täiskasvanute startide ajaks oli vihm lakanud ning ilm lubas varjualuse alt välja tulla ja eestulevaks stardiks sooja teha.

Eelmisel aastal Aivar Põlda poolt joostud rajarekord 40.38 sai ületatud 31 sekundiga Henri Kaarma poolt ajaga 40.07. Uus rekord ei püsinud kuigi kaua, sest kui rajale suundus number 128 all võistelnud Carlo Rebane, näitas ta tõelist kiirust, jõudes trepist üles vaid ajaga 37.32, seades niivõrd kiire ajaga uue Põhjakonna trepijooksu rajarekordi. Kolmandale kohale jäi Timo Tann, kes osa võtnud kõigist kolmest korraldatud trepijooksust ning igal aastal läbinud raja 42 sekundi sees, sel aastal tulemuseks 42.57.

Naiste kiireim rekord siiamaani oli II trepijooksul Eliisabet Kooli poolt joostud 49.63. Sel aastal ületas seni hoitud naiste rekordi 2006–2007 vanuseklassis võistelnud Liv Leivo, kes finišeerus ajaga 47.27. Leivo parandas enda eelmisel aastal joostud aega lausa 3 sekundi ning 35 sajandiku võrra. Teisele kohale jäi Eliisabet Kool ajaga 48.05, parandades oma eelmise aasta tulemust 1 sekundi ning 58 sajandiku võrra. Kolmandaks tuli esimest korda trepijooksust osa võtnud Birgit Tito ajaga 52.05.

Sügav kummardus kõigile suurtele ja väikestele jooksjatele, kes vaatamata vihmasajule kohale tulid ja laupäeva hommikupooliku sportlikult sisustasid. Tänusõnad lähevad ka võistluse toetajatele: Põhja-Harju Koostöökogu, Viimsi Vald, MyFitness, Respo ja Saare.

Järgmisel trepijooksul juba võimalikud uued rekordid, kuid, mis tähtsam – osavõtt ning iseenda ületamine.