Septembri lõpus ja oktoobri alul toimusid traditsiooniline Harjumaa koolide turniir ja vabariiklik põhikoolide turniir jalgpallis, kus esines väga edukalt Haabneeme kooli 8.–9. klasside ühendmeeskond.

Jalgpallikarussell lükati käima Harjumaa koolide meistrivõistluste alagrupi turniiril Kuusalus. Haabneeme võistkond ei saanud algul mängumootorit käima. Esimene poolaeg Jüri gümnaasiumi vastu oli väga rabe ja lõppes minimaalse, 1:0 eduga. Teisel poolajal aga said püssi paukuma Saad, Sander ja Rassel-Rait ning 5:0 võit oli tõsiasi. Kuna Kose gümnaasium loobus viimasel hetkel osalemast, oleks teise mängu puhul kohaliku Kuusalu keskkooli vastu piisanud edasipääsuks ka viigist. Esimese poolaja lõpuks olidki tablool viiginumbrid 1:1. Suurem osa teisest poolajast kulges üsna närviliselt ja pingeliselt, kuid Rassel-Rait suutis viimasel minutil pinge murda ega jätnud midagi juhuse hooleks lüües seisuks 2:1. See tähendas, et Haabneeme kooli 8.–9. klassi võistkond liikus edasi Harjumaa parimate koolide finaalturniirile.

Vastamisi maakonna parimatega

Finaalturniir toimus Laagris. Vastasteks olid Peetri kool, Laagri kool ja Loo keskkool. Avavoorus astus Haabneeme vastu vana tuttav Peetri, kellega ka möödunud aastatel on põnevaid duelle peetud. Ehkki saime kohe 1:0 juhtima, karistati vastaste poolt ära mängu keskel saadud rumal kollane kaart ja kaheminutiline vähemuses mängimine. Nii tuli vastu võtta kogu jalgpallinädala ainus kaotus 1:3. See näpuviga sai kuhjaga tasutud nädalake hiljem, aga sellest allpool. Laagri võistluse teises voorus alistas Haabneeme Loo tulemusega 3:2. Viimases voorus oli hea hoog juba sees ja Laagri pidi meile 0:5 alla vanduma.

Edasi vabariiklikule turniirile

Harjumaa koolide finaalturniiri kaks paremat – Peetri ja Haabneeme – said õiguse esindada maakonda Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatud ülevabariiklikul finaalturniiril Viljandis, kus olid kohal parimad koolid üle Eesti.  

Juba avamängus oli näha, et poisid tulid Mulgimaale võidukarika järele. Alagrupis alistati järjepanu nii Põltsamaa ühisgümnaasium kui ka Põlva kool tulemusega 2:0, seejärel viigistati Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumiga 0:0, siis võideti veenvalt 7:0 Narva keeltegümnaasium ja viimases voorus Kohila gümnaasium 1:0.

Poolfinaali vastaseks tuli kohalik, Viljandi Paalalinna kool. Haabneeme poisid mängisid hingestatult, seda eriti hästi kaitses ja nii suudeti lüüa kaks vastuseta väravat. Head tööd tegi puurilukk Henry. Puhaste paberitega jõutigi finaali, kus vastaseks ei keegi muu kui Peetri kool, kellelt tuli Harjumaa finaaletapil vastu võtta mõru kaotus. Revanšivõimalusest motiveerituna suutsid poisid säilitada külma pead ja keskenduda oma mängule. Finaalis läks kõik kui valatult. Juba esimestel minutitel haaras Haabneeme juhtohjad, kui Kaspar lõi kauglöögist 1:0. Ehkki vahepeal muutus mäng väga närviliseks ja teravaks, löödi lõpufaasis järjestikku teine ja kolmas värav. Lõpuvile kõlades säras tablool 3:0 ning Haabneeme poistel oli taskus 1. koht ja parima Eesti põhikoolide 8.–9. klasside meeskonna tiitel.

Sellise uhke karika tõid Haabneeme vutipoisid Viljandist. Foto: Jaanus Rumma

Tubli tiim

Meie vutipoiste head taset lõppturniiril näitas seegi, et turniiril alistati kuus vastast ja viigistati ühega, väravate vahega 17:0.

Haabneeme kooli võistkond osales koosseisus: Egor 8.a, Andre, Jaroslav 8.d, Saad 9.a, Henry 9.c ja Kaspar, Sander ning Rassel-Rait 9.d klassist.

Võistkonda juhendas turniiridel õpetaja Jarno Nurm, kelle abitreeneriteks olid lapsevanemad Jaanus ja Ain.

Artikli pani kokku lapsevanem Jaanus Rumma