Veemotospordi Hydro GP võistlussarjas selgitati maailmameister paadiklassis F-125 ilma viimase kahe etapita.

Algselt Ukrainasse Ternopili planeeritud MM-sarja IV etapp jäi sõja tõttu ära ja jäädes solidaarseks Ukraina sportlastega, siis Ternopili Hydro GP etapi korraldusõigust teistele riikidele edasi ei antud. Itaalia GP ärajäämise põhjuseks oli võistlemiseks ohtlikult madal 

veetase Po jõel. Nii jäi MM-sarja pikkuseks sellel hooajal ainult kaks etappi.

Tšehhi GP-l näitas esimest täishooaega MM-sarjas kaasa sõitev Viimsi gümnaasiumi 11. klassi õpilane Joonas Lember, et möödunud hooajal Ukraina GP-l esimene sõiduvõit ei olnud juhuslik. Sõitudest kaks esikohta ja üks kolmas koht tagasid noorele 17-aastasele Lemberile Tšehhi GP etapivõidu.

Joonas Lember saavutas ajaloo noorima piloodina paadikassi F-125 maailmameistritiitli. Foto: erakogu

„Ärevaid momente jooksin läbi ikka mitu korda. Vabatreeningul mootori seiskus ja ei saanud aru, milles probleem seisnes. Meeskond vahetas ära kõikvõimalikud osad, mis seda võisid põhjustada, ja hiljem selgus, et õigesti tehti. Oleks mootori „aju” võistluse ajal üles öelnud, oleks esikolmikust koheselt välja kukkunud,” meenutab Lember Tšehhi etappi.

Rootsi GP-l näitas Lember juba nii head kiirust, et võitis ära juba ka ajasõidu. Esimeses stardis oli kõik hästi ja foori tulede kustumisest kuni sõidu lõpuni hoidis noormees kindlalt liidripositsiooni ja võitis sõidu. Teises sõidus aga nii hästi enam ei läinud. Esikohalt startides sai küll hea lähte, aga teisel ringil lõpetas mootor töölepingu ja sõit tuli katkestada. Kaldale saades selgus, et masin sai liiga vähe kütet ja kuumus muutus mootoris liiga suureks. Viimaseks, kolmandaks sõiduks olid silinder ja kolb vahetatud, aga stardipositsioon oli katkestamise tõttu viimane. Start oli hea ja esimese sirge lõpuks oli Joonas tõusnud viimaselt kohalt teiseks. Terve sõidu käis kahevõistlus teise tiitlipretendendi, bulgaarlase Viktor Lyubenoviga, kuid ringiga mahajääja lõpetas selle sõidu Lyubenovi kasuks. Rootsi GP võit kuulus Lyubenovile, teine oli Marek Peeba ja Lemberile etapilt kolmas koht.

Kahe etapi kokkuvõttes võitis alles möödunud aastal veel juuniorite klassis GT-15 sõitnud Joonas Lember ajaloo noorima piloodina paadiklassis F-125 maailmameistritiitli. Hõbemedalile tuli kahepunktilise vahega Viktor Lyubenov ja pronks läks jagamisele poolaka 

Sebastian Kecinski ja Marek Peeba vahel. „Väga fantastiline hooaeg on olnud. Enne hooaja algust ikka väike lootus mõnel etapil poodiumile tulla oli, aga MM-tiitlit ei osanud loota isegi parima tahtmise juures. Me oleme meeskonnaga alles nii värsked selles klassis ja paljudes asjades veel teadmisi  napib. Viimaste etappide ärajäämisest on kahju, kindlasti oleks palju ägedam olnud see tiitel võita ikka võistlusel, kui saada medal postiga. Suur kummardus oma treenerile, meeskonnale ja kõigile, kes meile sellel teekonnal on abiks olnud!“ võttis Lember hooaja kokku.