Juunikuu valged ööd on asendunud  sumedate ja soojade õhtutega, mil  taevast saadab valgust suur täiskuu ja õuest kostev ritsikate saagimine ennustab suve lõppu. On õige aeg meenutada Viimsi Pensionäride Ühenduse (VPÜ) liikmete kordaläinud suviseid ettevõtmisi.

Aprillikuus valitud VPÜ uuenenud juhatuse liikmetele on see aeg olnud töörohke. Aime Salmistu oma tublide abilistega on meie liikmeid mugavates bussides ja heade reisisaatjatega sõidutanud nii Saaremaale lõõgastuma, Narvat ja Narva-Jõesuud uudistama, Läänemaa ja Hiiumaa maitseelamusi nautima kui ka vaatajate poolt soojalt vastu võetud suvelavastustest osa saama. Nendest elamustest on ehk enam meeliköitvam just Järvide juubelipidu Leigo järvel. Sümfooniaorkester mängimas koduse Lõuna-Eesti looduse taustal maailma tippdirigentide juhatusel, parmupilli ja šamaanitrummi saladuslikud helid lummava tulemängu taustal, mille mõju aitas võimendada selle vastupeegeldus peegelsiledal järvepinnal. Läks südamesse.

Hoopis teistsuguse elamuse said aga need VPÜ liikmed, kes ei pidanud paljuks osaleda väljasõidul Aegna saarele. Merel oli vaikne, kuid matk metsaradadel männimetsa ning kibuvitsaroosi uimastavas aroomibuketis pea 30-kraadises kuumuses oli füüsiliselt vastupidavust nõudev.

Väljasõidul Pranglile üllatas meri osavõtjaid väikest elevust tekitanud lainetusega, kuid nägime oma silmaga, kuidas ja kus elab osa meie koduvalla inimestest. Mõlema õnnestunud ürituse korraldusliku poole taga oli Ruth Teras.

Viimsi seeniorite suvepäev

5. augustil toimus Lubja tuletorni juures külaväljakul Viimsi seeniorite suvepäev, mille eesmärk oli tähistada ilusat suve ja nautida koosolemist kodu lähedal.

Ilm soosis üritust, kus kohaletulnutele pakuti võimalust tutvuda Viimsi vallas seenioridele pakutavate teenuste ja toodetega – infot jagasid valla sotsiaalvaldkonna juht Tõnu Troon ja Viimsi hoolekandekeskuse esindajad. Harjumaa PÜ juhatuse esimees Ago Kokser, kes saabus üritusele Paide arvamusfestivalilt, vahendas meile uudiseid, mis puudutavad pensionäride toimetulekut.

Huvilised said osaleda kahel treeningul – kepikõnd ja kõnnijalgpall, millega tegelemine oleks  eakatele abiks igapäevase aktiivsuse säilimisel. Ja nii nagu sellistele üritustele kohane – mitmekülgset meelelahutust nii kohalikelt esinejatelt kui ka külalistelt – Viimsi eakatele juba tuttavad meelelahutajad Reet Linna ja Aare Jaama, puhkpillimuusikud Raplamaalt ja Andres Dvinjaninov monoetendusega „Vanuse viiskümmend varjundit”.

Üritus oli osavõtjatele tasuta ja seda rahastati LEADERi projektitoetusest. Palju tänu VPÜ juhatuse vastsele esimehele Raimo Tannile ja endisele abivallavanemale Annika Vaiklale, kes selle keerulise projektikirjutamise töö ära tegid ja ka toetust said! Palju tänu meie aktiivsetele liikmetele, kes nii suure väliürituse korraldamisele kaasa aitasid! Tegemist oli esimese suure üritusega, kus korraldajateks olid VPÜ koostöös Viimsi hoolekandekeskusega. Rahulolevate suvepäevast osavõtjate tänusõnad korraldajatele on heaks lähtekohaks tihedamale koostööle, et valla eakate elu sisukamaks muuta ja inimestele erinevaid koostegemise võimalusi pakkuda. Kõlas ka soov, et Viimsi seeniorite suvepäev toimuks igal aastal, sõltumata nädalapäevast just 5. augustil. Korraldajad kutsuvad kõiki kaasa mõtlema, kuidas sellist traditsioonilist üritust veelgi sisukamaks muuta.