Inimese elukaar on imelik. Kord on inimene elus, eriti tööelus väga nähtav ja tähelepanu keskmes ning siis, kui tööelu lõpeb, muutub kõik.
Õnneks on sotsiaalseks suhtlemiseks ja hobitegevusteks loodud Viimsis päevakeskused, nii et üksindust ei peaks vanemas eas küll keegi tundma. Muidugi ei jää vanaemad ja -isad eemale ka pereelust oma laste ja lastelaste keskel. Vastupidi, nad võtavad isegi päris suure vastutuse kanda, mida me näeme päevakeskustes toimetades küll ja küll. Ikka peab keegi mõnest huvitegevusest varem lahkuma või hiljem tulema, mõnikord loovutama oma ringitegevuse aja hoopis lastelaste tarbeks. On vaja lapselapsi lasteaiast või koolist ära tuua, sooja lõunat pakkuda, siis jälle huviringi sõidutada ja oodata, millal need lõpevad, et siis turvaliselt koju jõuda. Logistika ja kellajad on vanaemade ja -isade jaoks tähtsad.
Muidugi tunnevad ka vanavanemad end hästi, et nad saavad kasulikud olla. Sellisest hoolivusest tekib ka lähedus ja eriline suhe. Vanavanematel on mõnikord lubatud lastelaste heaks mõistlikkuse piires reegleid rikkuda ja ühiseid saladusi hoida. Muidugi lapselaste kallistused on tänutäheks erilised ja neid ei asenda miski muu. Laste teismeliseeas võib side veidi ka muutuda, aga kui kallistuste sild on loodud, ei kao see kuhugi.
Viimsi hoolekandekeskus tahab tunnustada vanaemasid ja vanaisasid nende tubliduse eest. Kutsume üles Viimsi peresid esitama imeliste vanaemade ja vanaisade kandidaate, et tõsta nende tublidust nähtavaks ka Viimsi kogukonnas. Ootame 30. augustiks perede või organisatsioonide ettepanekuid imelise vanavanema nominentideks. Palume saata oma imeliste vanavanemate tublid teod ja isikuomadused kuni A4 lehekülje pikkuse tekstina Viimsi hoolekandekeskuse e-posti aadressil lehte.joemaa@viimsihoolekandekeskus.ee või marje.plaan@viimsihoolekandekeskus.ee. Tunnustame neid, kes seda väärivad!