Viimsi eakad võtsid 18. mail ette ühe toreda ringsõidu mööda kevadist Eestimaad. Näha ja kogeda sai mõndagi uut ja huvitavat. 

Esimene sihtkoht oli Kirna mõisapark. Kevadel on seal silmailu pakkumas üle 200 000 tulbi. Osa neist oli juba täies õies, osa alles puhkemas. Kõndides erivärviliste tulbipeenarde vahel, tunned peagi südames rahu ja kergust. Parki on paigutatud ka toredad istepingid, millel on energeetiline mõju, mis aitavad sul vabaneda nii mõnestki murest. Endal tuleb vaid üles leida see õige pink, mis sobib just sinu vaevusele. Tundes tahet pingilt mitte tõusta, on Kirna missioon täidetud. Elu on lill, ela ja sära!

Kirna tulbimeri on omaette vaatamisväärsus.

Mõisatiirult suundusime edasi lõunapausile Türil Vaksali kohvikusse ning pärast seda võtsime suuna Kurgjale C. R. Jakobsoni talumuuseumisse. See on koht, kus võib näha vana põimumist uuega. Uuendatud on talumuuseumi kogu kompleks. Restaureeritud on mõisa peamaja. Tutvudes püsinäitusega – veski, ait, laut, saun, saab ülevaate vanaaja maarahva töödest ja tegemistest. Saime teada kui edumeelne peremees oli C. R. Jakobson. Külastasime ka Jakobsoni perekonna kalmistut.

Kirna mõisapargi pinkidel on energeetiline mõju, mis aitab leevendada tervisemuresid. Fotod: Ruslan Dontsov 

Edasi viis tee Särghaua maateaduste keskuse uude hoidlasse Pärnumaal, kus tutvusime puursüdamike ja maapõues leiduvate erinevate kivimitega. Vaatasime filmi sellest, kuidas selgitatakse välja kogu meie planeedi sadade miljonite aastate jooksul toimunud elustiku mitmekesisuse, keskkonna- ja kliimamuutuste arengulugu. 

Lilleilu silmis, rahulolu südames ja täienenud teadmised ajusopis asusime koduteele.