Randvere Kobarakese tegus kevadhooaeg

Eda Remmelg

Randvere Kobarakese rühmavanem

Käesolev aasta, eriti aga maikuu, on olnud Randvere päevakeskuse seeniortantsijatele tõeline väljakutse. Nimelt toimusid üritused lausa igal nädalavahetusel. Meil on suurepärane rühm ja omavaheline läbisaamine hea, sellest ka tublid tulemused.

15. mail toimus Sakus Harjumaa seeniortantsupidu. Pidu oli meeleolukas ja rahvarohke.  Osalejaid oli nii palju, et tantsud tantsiti kahes voorus, kuna Saku gümnaasiumi aula ei mahutanud kõiki korraga tantsupõrandale. Ilus pidu oli!

21. mail olime Võrus, kus toimus Lõuna-Eesti seeniortantsupidu. Sõitsime Võrru päev varem koos Pirita ja Kristiine seeniortantsijatega. Õhtul toimus lõbus grillpidu, tublimad käisid saunas ja ka ujumas. Ööbimisime imekaunil Roosisaarel asuvas puhkekeskuses. Ilmataat oli halastamatu, kuid vaatamata sellele toimus tantsuproov nii nagu vaja ja täies ulatuses. Peopäeval oli ilm ilus ja meeleolu ülev. Saime taas kutse aasta pärast kohtuda!

28. mail toimus Maardus põlvkondade pidu „Taas Koos“, kus osalesid eri vanuserühmade lauljad ja tantsijad, alates kooliealistest ja lõpetades memmede-taatidega. See pidu oli meie jaoks väga eriline, kuna seal tantsisime seeniortantsude asemel rahvatantse (Jõelähtme tantsud, „Kuku sa kägu“, „Vanaema reinlender“ ja „Oige ja vasemba“). 27. mai õhtul toimusid veel proovid Maardus ja ilmataat oli taas halastamatu. Proovid algasid hommikul kell 8.15 ja toimusid lõunani laussajus, kuigi kohal oli ka šamaan, kes lubas, et ilm muutub ilusaks. Rongkäik ja pidu sujusid päikesepaistel ja rõõmsas meeleolus. Maardus põlvkondade peol osales ka lauluansambel Kibuvitsalill Randverest. Väga vahva ja hästi organiseeritud pidu oli.

3. juunil ootas tantsijaid Viimsi vabaõhumuuseum, kus toimus Viimsi valla tantsupidu „Tantsime koos“. Tantsisid koolilapsed, naisrühmad, õpetajate rühmad ja ka seeniortantsurühm Kobarake. Õnneks vihma me ei saanud, tuul ja külm ilm olid küll ebameeldivad, aga tantsurahva meeleolu see kuidagi ei rikkunud.

Kevadhooaja viimane ülesastumine toimus 5. juunil ürituse „100 aastat hoovimänge“ raames. Seal tantsis Kobarake jällegi rahvatantse, mis on rõõmustanud juba meie esivanemaid. Üheskoos, nii tantsijad kui ka lauljad, aitasime korraldada lustimänge ja laulsime vanu rahvalikke laule. Randvere rahvaga pidasime maha ka korraliku pikniku.

Aitäh õpetaja Ivi Talimäe, aitäh tantsijad! Ilusat suve kõikidele ja sügisel alustame uue hooga!