Hoolekandekeskustes toimub alati midagi põnevat. Foto: Ruslan Dontsov
Hoolekandekeskustes toimub alati midagi põnevat. Foto: Ruslan Dontsov

Viimsi hoolekandekeskuse seenioride päevakeskused alustasid tööd sel hooajal varem. Hooaja avamine Haabneeme päevkeskuses toimus 31. augustil ja Randvere päevakeskuses 15. septembril.

Haabneeme päevakeskuse avaüritus algas muusikalise tervituskontserdiga Pille Lille Muusikute Fondi muusikutelt. Saime kuulda kauneid palu tuntud ooperitest ja Mart Saare komponeeritud eesti laulukesi mezzosoprani Annaliisa Pillaku esituses. Virtuaalseid klaverisoolosid tõi meieni pianist Tiina Kärblane. Kõigil on võimalus tutvuda kunstniku Rein Meresaare loominguga.

Oli hea meel kauni suvepuhkuse järel näha neid, kes on juba kaua aega olnud huviringide külastajad ja neid, keda mõnda aega pole kohanud. Eriti rõõmustas aga see, et oli palju uusi inimesi, kes varem huviringides osalenud pole. Ootame teid rõõmuga oma valikuid tegema ja meie gruppidega liituma. Huviringid alustasid oma tegevusi 12. septembril Haabneeme päevakeskuses ja 19. septembril Randvere päevakeskuses.

Uutel liitujatel on võimalik tutvuda huviringide tegevustega kogu septembrikuu jooksul, et kindlaid otsuseid langetada 1. oktoobriks. Huviringide tasu on meil eakate jaoks sümboolne 2 eurot üks kord nädalas toimuva huviringi eest kuus. Kaks korda nädalas toimuva huviringi eest tuleb tasuda 4 eurot kuus. Huviklubides, kus puudub treener või õpetaja reeglina tasu ei võeta. Klubidel võib olla oma kulude katteks omaosalustasu, mille kohta otsuseid teeb klubi ise ja kasutab seda oma vajaduste järgi. Nii töötab näiteks väga toredasti Viimsi Rannameeste klubi, mis on ühtlasi mittetulundusühing. Tegutsevaid klubisid on meil mitmeid ja nende hulk pole piiratud. Kui aga leidub keegi, kes soovib luua uue harrastusklubi ja ütleb, et mina võtan selle eest vedada, leiame meie omaltpoolt vaba aja ja ruumi oma tegevuste plaanis. Uued ideed ja mõtted on alati teretulnud.

Kuna kõikidel ei ole alati lihtne päevakeskusesse tulla, otsustasime avada ühe vestlusklubi seenioridele Nelgi tee 1 asuvas Viimsi huvikeskuses. Vestlusklubi alustas 22. septembril kell 11 huvikeskuse käsitööklassis, kus jõime mõnusalt teed, ajasime juttu ning tegime plaane, millistel teemadel tulevikus kõneleme või keda külla kutsume.

Põnev ja tervislik tegevus on ka liikumine vabas õhus. Uus ja populaarne viis liikumiseks on paljude seenioride hulgas mujal maailmas ja juba ka Eestis seenioride kõnnijalgpall. Kogesime seda juba Lubja mäel toimunud seenioride suvepäeval. Seenioride kõnnijalgpalli treeningud algasid 22. septembril kell 15 Viimsi mõisa pargi harjutusväljakul, treeneriks olid Mark Piliste Martin Reimi Jalgpallikoolist.

Haabneeme päevakeskuse kunstistuudio ootab enda hulka seeniore. Pole oluline, et sa ei ole varem kunstitegemisega kokku puutunud. Kunst on teraapiline ja värvimäng põnev. Paneme kokku programmi erinevate kunstiliike kasutades ja eelkõige muidugi kuulame, mida osalejad soovivad ning teha soovivad. Tegeleme ka toote- ja tekstiilidisainiga.

Samuti tahame kutsuda seeniore musitseerima, tore oleks kokku panna oma bänd. Kui oled varem mingit pilli mänginud, siis oleks tore sellest teada anda mõlemas päevakeskuses.

Igas inimese sees on  looja natuur, võib-olla pole varem lihtsalt olnud aega ja võimalust sellega tegelda. Tähtis on, et hing saaks tunda rõõmu ja käte osavus säiliks veel paljudeks aastateks. Tule uudistama, mida kõike veel meil teile pakkuda on.

Valminud on sügishooaja kultuurikava. Kultuurikava saab pidevalt jälgida päevakeskuste stendidelt, Viimsi hoolekandekeskuse kodulehelt ja Viimsi Teatajas. Kuna kultuuriplaanid on pikalt ette tehtud, võib toimumise päevade ja kellaegade suhtes tulla muudatusi – püüame vajaliku info õigeaegselt teieni tuua. Nagu ikka toimuvad kontserdid, tähistame erinevaid tähtpäevi. Kolmapäeva õhtupoolikutel toimuvad kohviklubi meeleoluõhtud muusika või külalistega.

Reedeste pannkoogihommikutega jätkame samuti ja selleks koostame plaanid kuude kaupa. Pannkoogihommikutel jätkame hariduslike teemadega ja jagame eakatele vajalikku teavet. Kutsume kõnelema oma ala spetsialiste ja teisi vabatahtlikke, kel on teemasid, millest kõneleda. Olgu siinkohal ka üleskutse neile, kel on põhjust tulla oma tegemisi või eriala tutvustama eakatele – võtke palun meiega ühendust, sest on plaanide koostamise aeg.

Muidugi on meil ühiseid väljasõite ja teatrikülastusi. Esimene sügisreis “Lahedalt Lahemaale“ toimub juba 28. septembril.

Olen kuulnud, et meie asutuse nimi veidi heidutab inimesi ja nad ütlevad, et ma tulen endaga toime ega vaja hoolekannet. Jah, meie asutuses on väga mitmesuguseid teenuseid, mis kõik mahuvad ühise nimetaja alla hoolimine.

Nii hoolime meie päevakeskustes selle eest, et Viimsi eakad saaksid olla rõõmsad ja terved ning sellega päevakeskused tegelevadki igapäevaselt. Positiivsed emotsioonid loomingulise tegevuse juures, jõukohane igapäevane liikumine ja aktiivne sotsiaalne suhtlemine teevad alati päeva paremaks.

Rohkelt tervelt elatud aastaid võiks olla meie kõikide igapäevane moto ja selle nimel töötamegi meie Viimsi hoolekandekeskuses, aga selle nimel tuleb pingutada ka igaühel ise.

Ole kursis!

Infot ringitundide toimumisaegade ja õpetajate kohta saab päevakeskustest või kodulehelt viimsihoolekandekeskus.ee.