MTÜ Viimsi Invaühing loodi 26. mail 2004 ehk juba 15 aastat tagasi. Ühelt poolt tänu toona vallas töötavale lastekaitseametnikule Sirje Kautsile, kes hakkas otsima võimalust ühendada peresid, kus kasvavad erivajadusega lapsed, ja teisalt tänu lapsevanematele, kellel oli ühingu järele vajadus. 

Invaühingu üheks eesmärgiks on toetada Viimsi vallas elavaid puuetega lapsi ja noori, ühendada nende vanemaid ja pakkuda nii erivajadusega noorele kui ka nende peredele erinevaid tegevusi, üritusi, laagreid ja teraapiaid. See on justkui elustiil, mille juurde kuulub üksteise mõistmine, toetamine, rõõmude, murede kuulamine ja ka info jagamine. Invaühing on nagu üks suur pere. 

Täna kuulub organisatsiooni 40 liiget ning sel on aastatega välja kujunenud mitmeid traditsioonilisi üritusi. Näiteks nagu hoiulaagrid, suvel ja talvel toimuvad perelaagrid, erinevad väljasõidud ja muidugi heategevuslik Viimsi ball.
Hoiulaagrid on mõeldud erivajadusega lastele ja on neile tasuta. Hoiulaagrites on kasvatajad, kes sisustavad lapse päeva erinevate põnevate ja jõukohaste tegevustega. Suvised ja talvised perelaagrid on ööbimisega ning osaleda saab kogu pere. Kui erivajadusega lapsele on laager taas tasuta, siis pere teised liikmed maksavad sümboolse osalustasu. Viimastel aastatel on suvised perelaagrid toimunud Saaremaal Suure Töllu puhkekülas. 

Kõige suurem traditsiooniline üritus on Viimsi heategevusball, mis tänavu toimub juba 13. korda ja on mõeldud kõigile Viimsi elanikele. Sel aastal toimub ball 7.detsembril, ikka Viimsi koolis. Esinejateks on Gerli Padar, Jakko Maltis Big Bänd feat Laura ja Reet Linna, keda saadab Are Jaama. Ballilt saadud piletitulu on MTÜ Viimsi Invaühingu kõige suurem tuluallikas, mille eest korraldatakse igal aastal nii suve-, talve- kui ka hoiulaagreid, lisaks erinevaid väljasõite – lastega on käidud ka Krimmis, Odessas ja Kiievis delfiiniteraapias. 

“Kõige suurem traditsiooniline üritus on Viimsi heategevusball, mis tänavu toimub juba 13. korda ja on mõeldud kõigile Viimsi elanikele.”

Suur ja tähtis sünnipäev
See suvi oli invaühingul aga eriti tähtis ja eriline, kuna täitus juba 15. tegutsemisaasta. Sünnipäeva tähistati suvel perelaagris Saaremaal. Kohal oli mustkunstnik, kes kaasas palju nii lapsi kui ka lapsevanemaid, õpiti tegema suuri seebimulle, meisterdati õhupalliloomi, soovijad said endale lõbusad näomaalinguid ja ise tehti ka jäätist. Muidugi ei puudunud sünnipäevalpeolt ka suur ja uhke tort ning õhtu lõppes diskoga. Laagri jooksul käidi veel saunas, rannas, basseinis ja nauditi üksteise toetavat ja mõnusat seltskonda. 

Sünnipäeva tort. Foto: Viimsi Invaühing
Sünnipäeva tort. Foto: Viimsi Invaühing

MTÜ Viimsi Invaühingu tegemistel saab silma peal hoida nii Facebooki kui ka kodulehe www.viimsiinva.ee kaudu, kus saab täita ka liitumisavaldus või täpsemat infot organisatsiooni toetamise kohta. Iga euro on oluline ja aitab kaasa erivajadusega laste tegevuste ja vajalike teraapiate korraldamisele. Toeta oma kodukoha noori, toeta MTÜ Viimsi Invaühingut!