14. novembril tähistas Viimsi gümnaasium oma esimest sünnipäeva. Kogu sünnipäevanädala raames toimusid erinevad tegevused koolimajas. Enamik tegevusi toimusid seoses muusikaga ning jagati ka kommi ja söödi kooki. Erilisel päeval pandi ka end pidulikumalt riidesse.

Kõik hommikud algasid koolimajas muusikaga. Eesmärgiks võetigi, et  kogu nädal kulgeks muusika saatel. Hommikuti tervitati õpilasi koolis väikeste muusikaliste paladega, mida esitasid gümnasistid ise. Söögivahetundidel oli aatriumis võimalik kuulata erinevaid etteasteid, esineda võisid kõik ja ükskõik millega. Tahtjad oli palju ning esineti nii mitmekesi kui ka soolonumbritega, mängiti kitarri, klaverit ja lauldi. Kõigil oli võimalus seda kuulama minna ning kaasa elada. 13. novembril käisid koolis esinemas Püünsi kooli esimene, kolmas ning kuues klass, nad esitasid kümme etteastet, mis olid pühendatud Viimsi valla 100. sünnipäeva  auks. Sellega tervitati Viimsi gümnaasiumi sünnipäeva puhul. 

14.november oli kõige erilisem ning tähtsam päev. Sellel päeval saigi uus, armas ja hubane Viimsi gümnaasium üheaastaseks. Hommikul võeti õpilasi vastu muusika ja kommidega ning söögiks oli sel päeval pidusöök koos magusa üllatusega. Neljas tund jäi sellel päeval ära ning selle asemel said õpilased minna nautima kooli sünnipäeva puhul aktust. Pidulikul koosviibimisel laulis koor koolilaulu ja kõne pidas kooli direktor Karmen Paul. Kõnes lausus direktor: „Meie eesmärk ei ole olla parim kool maailmas, vaid me tahame olla täna paremad kui eile ja homme paremad kui täna.“ Samuti tuli esinema ETV Tütarlastekoor, mida juhendas Aarne Saluveer. Üllatusena astus lavale ka osa kooli abiturientidest koos räppiva ajalooõpetaja Reesiga. Nad esitasid ühes tunnis valminud vahva räpiloo.

Esimese sünnipäeva puhul sai iga õpilane teha koolile ka kingituse. Nimelt ootas kooliraamatukogu endale erinevaid raamatuid, mida õpilased sooviksid gümnaasiumile kinkida, oli see siis koju seisma jäänud või lihtsalt taheti teistega mõnda teost jagada.