VeniVidiVici on õpilasvahetusprogramm, mis pakub põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiumi õpilastele võimalust veeta üks kuni kaks nädalat mõnes teises Eesti koolis. Sellel ajal õpib õpilane kooli õppekava järgi ja majutub tavaliselt ka võõras peres.

Programmi eesmärk on tutvumine oma kodumaaga ja seeläbi iseenda avastamine ning kogemuste hankimine. Lisaks ühe- kuni kahenädalasele vahetusele on võõrkeelest huvituval õpilasel võimalus minna neljaks nädalaks õppima ka teise õppekeelega kooli: eestlastel vene kooli ja venelastel eesti kooli.

Avasta Eestimaad

Vahetuses osalemiseks tuleb kõigepealt välja valida sobiv kool, mida saab teha VeniVidiVici internetileheküljel. Seejärel tuleb plaan kooskõlastada oma vanematega ning kooliga. Saanud nõusoleku, tuleb ära täita osalemisankeet, mille leiab samuti VeniVidiVici veebilehelt.

Pärast ankeedi ärasaatmist suhtleb õpilasega edasi VeniVidiVici koordinaator, kes hakkab majutust korraldama ja viimaseid asju paika seadma. Ühe- või kahenädalase vahetuse eest tuleb õpilasel endal tasuda 30 eurot ning neljanädalase vahetuse eest mitte midagi.

Programmi eesmärk on tutvumine oma kodumaaga ja seeläbi iseenda avastamine ning kogemuste hankimine.

Viimsi gümnaasiumi G2 õpilane Merilin Radvilavičius sai Eesti-sisese õpilasvahetuse kogemuse selle aasta kevadel, kui läks kaheks nädalaks Saaremaale. Ühtlasi on Merilin esimene õpilane, kes sel õppeaastal avatud Viimsi gümnaasiumist sellises vahetuses osales.

Paar nädalat teiste kingades

„Minul tuli idee proovida õpilasvahetust juba 10. klassi alguses, kuid tookord jäi erinevatel asjaoludel minek ära,“ meenutab Merilin Radvilavičius. „Idee sai teoks alles 11. klassi kevadel, kui avanes võimalus minna kaheks nädalaks õppima Saaremaa ühisgümnaasiumisse.“

Kohale jõudes koges ta hirmu teadmatuse ees. „Ikkagi kaks nädalat võõras linnas võõraste inimestega ja oma perest eemal, kuid juba kahe päeva jooksul kadus hirm täielikult ja asendus esimese nädala lõpuks morjendusega, et jäänud on vaid üks nädal,“ räägib Radvilavičius. Ta soovitab VeniVidiVici programmi igal juhul, sest see avardab metsikult palju maailmapilti selles osas, et isegi Eestis elavad inimesed täiesti erinevaid elusid. „See on hea võimalus elada kohalikku elu täiesti teistes kingades, mida ilmselt kunagi ei satuta kandma.“