Suvi on möödas ning Viimsi Martin Reimi Jalgpallikooli (MRJK) jaoks on see olnud tegus. Jalgpalli on mängitud kodumurul ja võõrsil, on võidetud ja kaotatud ning üheskoos rõõmustatud ja kurvastatud. Korjatud on erilisi emotsioone, mille najale ehitada uusi mänge.

Selle hooaja kõige suuremaks rõõmuallikaks osutus vaieldamatult kodupublik. Eelnevatel aastatel on keskmine pealtvaatajate arv olnud headel päevadel 40. Sel aastal on kõik teisiti – keskmine kaasaelajate arv on 153. Pealtvaatajate märgatav kasv on andnud juurde indu mängijatele võidelda ning teha seda võib-olla isegi rohkem, kui plaanis oli. See on tore, et nii paljud on leidnud tee staadionile, ja siiralt loodame, et teid saab olema veelgi rohkem! Senine praktika on näidanud, et kes korra staadionile on ära “eksinud”, see leiab tee üha enam mängudele.

Mängudel on korraldajate prioriteediks poolehoidjate mugavus ja mõnus olemine. Seetõttu pakutakse publikule teed ja kohvi. Vahel lõhnavad laual ka kaneelisaiakesed ning suvel teeb suu magusaks jäätis. Igal mängul saab osaleda õnneloosis, mis on suunatud toetajapileti ostnutele. Mängule sissepääs on alati tasuta, kuid soovijatel on võimalus MRJK tegemisi toetada, ostes toetajapileti, millele igaks mänguks panevad õla alla Viimsis tegutsevad ettevõtted. Nii näiteks üllatab ahvatlevate auhindadega Sportland, laste rõõmuks on alati midagi välja pannud FK Arena, Kuulsaal ning Muuuv. Samuti on loosis meie omad fännikaubad. Populaarseteks auhindadeks on olnud ka Eesti koondise mängijate autogrammidega pluusid ning pallid.

Kuna jalgpall koosneb teadaolevalt kahest poolajast, siis otsustasid korraldajad, et nendevaheline aeg peab saama mõnusalt sisustatud ja nii alustati traditsiooni teha poolajamänge suunaga lastele. Siinkohal ei jää võitja kindlasti ilma ka auhinnast. Auhindade eest hoolitseb Viimsi kino, kutsudes osavaima võistleja koos sõbraga kinno. Nii on üheskoos võisteldud kinopiletite nimel kosmonaudi hüpetes, karukõnnis, kukerpallides, penaltite löömises, 400 m jooksus ja kõikides muudes “hullustes“, mis parasjagu korraldajatele pähe kargavad. Nalja ja naeru saab alati!

Siinkohal tuleb kiita ka kõiki Viimsi JK ja Viimsi JK II mängijaid. Kui nemad ei suudaks mängudes piisavas koguses põnevust pakkuda, oleks inimesi staadionil kindlasti vähem. Vahepeal oli peaaegu nagu traditsioon võiduvärav just viimasel minutil lüüa. Nii näiteks on Viimsi JK ridades mängivad Tammeveski, Suurpere ja Aasmäe väravalööjate TOP 10-s. Ükski teine meeskond ei ole nii uhkelt esindatud. Oma nimele on praeguseks kirjutanud Suurpere 17, Tammeveski 16 ning Aasmäe 13 väravat. Ainuüksi see on tugevaks näitajaks, kui mõnusa ja ühtehoidva meeskonnaga on tegu. 

Nii asub esiliiga B-s mängiv Viimsi JK esindusmeeskond hetkeseisuga FC Nõmme United, FC Nõmme Kalju U21, Vändra JK Vapruse ning Pärnu Jalgpalliklubi järel 42 punktiga viiendal kohal. Eespool seisvast klubist on lahutamas vaid 4 punkti. Teises liigas baseeruv Viimsi JK II on hetkel üheksandal kohal ja kindlustab sellega ka liigasse jäämise. Samas on kõrgemad kohad käega katsutavad.

Võib uhkusega öelda, et klubist on kutse saanud Eesti noortekoondisesse mitmed mängijad. Nii käisid näiteks Gregor Lehtmets, Robin Kane, Oscar Ollik ja Karl Erich Kaljuvere Eesti U16 koosseisus Põhja-Iirimaal Eestit esindamas ning Georg-Marten Meumers ja Raoul Rocco Riigov U19 koosseisus Uus-Guineal. Kõige vahvam on see, et need poisid on kõik oma kooli kasvandikud. See tähendab, et on alustanud oma treeninguid Viimsi Martin Reimi Jalgpallikooli ridades.

Poolaja mängu võitjad auhinnaga. Autor: Erle Meresmaa
Poolaja mängu võitjad auhinnaga. Autor: Erle Meresmaa

Ega klubi tüdrukudki poistele alla jää. Suisa viiekesi käidi Eestit esindamas U15 koondise ridades Balti turniiril, kust naasti koju võidukarika ja medalitega. Tüdrukutest mängisid Balti turniiril Eesti eest Liisa Liimets, Carolin Helendi, Liselle Palts, Natali Sigijane ning Miia Malm.
Tegemist ja sõitmist mängijatel jagub. Vahel isegi natuke liiga palju, aga mida rohkem teed, seda rohkem jõuad! Võib öelda, et kõik klubis armastavad jalgpalli ja ei oska enam oma plaane ilma selleta teha. Nagu on iga asjaga, on ka jalgpalliga – algul ei mõista, miks seda tehakse, kuid kui hakkad midagi taipama, hakkad mängu ka nautima. Hetkest, mil saad aru, miks seda mängitakse, mõistad, kui ebaaus võib pall vahel olla ning iga kord ei saagi seda väravasse. Vahel on viimased sekundit olulisemad kui kõik ülejäänud 89 minutit. Piisab vaid sellest energiast, emotsioonist ja suurest rõõmust ning tekibki tunne, et kõik mängus kaotatud närvirakud saavad taastatud.

Tule staadionile ja saa sellest osa! Üheskoos aitame mängu mõista ja sellest parima emotsiooni saada. Mida rohkem on kaasaelajaid, seda ägedam on tunne ja uskuge, seda rohkem mängijad pingutavad! See on kirjeldamatu, millise tunde annab kaasaelav publik mängijale platsil. See on parim tunne!

Järgmine mäng kodustaadionil on 15. septembril kell 17, kui Viimsi JK astub vastamisi Keila JK-ga.

Viimsi MRJK tegemisi saab jälgida nii Facebookis kui ka Instagramis. Sealt leiad ka info, kus ja kellega mängud toimuvad.

Kohtume Viimsi Kooli staadionil!