Kuldne kukk Sa kena lind, ärata Sa vara mind. Mulle meelde tuleta, et pean hoolsalt õppima! (Kuke Aabits, 1890).

Tarkusepäev 1. september toob uue alguse 2569 õpilaseleViimsi valla koolides. Esimese klassi õpilastele tähendab see tähtis päev koolitee algust ja kohtumist oma esimese õpetajaga, üheksandikele aga viimast kooliaastat valla koolis.

Algav kooliaasta toob midagi uut ja põnevat kõigile õpilastele ja õpetajatele. Viiendikud hakkavad õppima ajalugu, seitsmendikud geograafiat ja bioloogiat ning kaheksandikud füüsikat ja keemiat.  

2020/2021 õppeaastal alustab Viimsi Koolis õppimist 1214 õpilast, sh 145 esimese klassi õpilast; Haabneeme Koolis 675 õpilast, sh 48 esimese klassi õpilast; Randvere Koolis 385 õpilast, sh 52 esimese klassi õpilast; Püünsi Koolis 290 õpilast, sh 30 esimese klassi õpilast ja Prangli Koolis 5 õpilast. Viimsi valla lasteaedades toimetab kokku 1023 mudilast.

Oleme koos koolijuhtide ja õpetajatega suve jooksul põhjalikult valmistunud, et tunneksime algaval õppeaastal endid turvaliselt ja õppimine ning õppimist toetavad tegevused pakuksid endiselt kõigile koolirõõmu.

Hariduselus on kevad-suvisel perioodil toimunud mitmeid muudatusi ja arenguid – nii ongi igas koolis midagi uut oodata. Esiteks, kahel koolil on uued juhid: 1. augustist alustas Viimsi Kooli juhina Peeter Sipelgas ning Haabneeme Kooli juhina Vivika Kupper.

Teiseks, Haabneeme ja Randvere koolis algavad sügisel ehitustööd, millega saame juurde klassiruume õppetöö läbiviimiseks. Prangli kooli õpilased saavad nüüdsest koolitoitu nautida värskendatud söögitoas ja Püünsi koolis alustatakse kohe-kohe uue korvpalliväljaku ehitusega.

Kolmandaks, koolid ja lasteaiad on valmis alustama mitmete põnevate projektidega: liitutakse Rohelise Kooli programmiga, Haabneeme Koolis alustab spordiklass ning lisaks alustavad mitmed uued põnevad huviringid.

Heameel on ka selle üle, et mitmed meie valla koolide õpetajad on alustanud õpingutega ülikoolis magistriõpinguid. See on meile ülioluline, kuna nii saame kõige paremini koolidesse tuua uusi teadmisi ja värskeid lähenemisi.

Läheme uuele õppeaastale vastu üheskoos, täis energiat ja positiivset suhtumist!

Soovime kõigile õpilastele, õpetajatele, koolide personalile, vanematele ja toetajatele edu ning kordaminekuid uuel õppeaastal!

Vallavanem Illar Lemetti

Abivallavanem Marju Aolaid

Soovime õppida koolis, mängida lasteaias ja puhata kodus

Head viimsilased, kooli- ja lasteaiaperede liikmed, täiskasvanud ja lapsed!

Lapsed ootavad väga kooliaasta algust ja kogu pere ootab septembris tavapärast elurütmi, sellist nagu oli aasta tagasi.

Tavapärase rahuliku kooliaasta eelduseks on see, et kodust kooli või tööle lähevad ainult terved inimesed. Seetõttu tuletame meelde, et haigena me koolis ega lasteaias ei käi – nii hoolime endast ja hoolime ka teistest!

Olulised märksõnad algavaks kooliaastaks:

  • hoia distantsi, väldi lähikontakte;
  • pese käsi, hoia puhtust;
  • reisilt tulles uuri, kas pead kaheks nädalaks koju jääma, riikide nimekiri muutub pidevalt;
  • täida kõiki Terviseameti soovitusi, et hoolida endast ja teistest;
  • kui tunned end haigena, jää pigem lühikeseks ajaks koju, et mitte seada ohtu tervet klassi;
  • koolid ja lasteaiad püüavad lapsi hajutada, et kõikidel oleks turvalist ruumi;
  • koolid ja lasteaiad tagavad erinevad käte pesemise võimalused;
  • COVID-19 haigestunud õpilase klass jääb distantsõppele kaheks nädalaks;
  • kui haridusasutuses on COVID-19 nakatunuid üle 10%, kaalub Terviseamet asutuse sulgemise vajadust ja distantsõppele suunamist.

Hoolid endast, hoolid ka teistest!