27. augustil toimus Viimsi Raamatukogu terrassil hoogne 9. suvelugemise lõpupidu. Kui eelmisel aastal osales sellel 188 last, siis vaatamata käesoleva aasta erisustele võttis tänavu sellest osa 121 noort raamatusõpra.

Peole kutsuti 81 tublimat, kes vastasid küsimustele vähemalt 5 läbiloetud raamatu kohta. Tänavu  võis küsimustele vastata ka elektroonselt raamatukogu kodulehel asuva lingi kaudu. Selline võimalus laiendas osavõtjate ringi ka kaugemale, näiteks oli osavõtjaid ka Kadrinast.

Laste tagasiside põhjal olid selle aasta lemmikraamatuteks Kristina Ohlssoni „Hester Hilli mõistatus“, Ingrid Loddese „Nõiutud kompass“, Anders Sparringu „Perekond Pikknäpp“, Ilmar Tomuski „Kes tahab saada kummituseks?“, Eia Uusi „Seitsme maa ja mere taga“.

Tagasihoidliku poolehoiu leidsid Raivo Tihanovi „Lolluste akadeemia“, Agne Annisti „Kuuvõluri imeline päev“, Kalju Saaberi „Vanatädi valged elevandid“ raamatud.

Kõige tublim lugeja oli tänavu Lukas Suits, kes luges oma vanuserühma 20 valitud raamatut läbi juba 2. juuliks ja ürituse lõpuks lisaks veel 12 raamatut vanema vanuserühma raamatuvalikust. Üle 20 raamatu lugesid veel Iris Eliise Martin (24 raamatut) ja Getter Maapalu (21 raamatut). Nende suur lugemus märgiti ära Apollo raamatukaupluse kinkekaartidega.

Peaauhinnad, 5 pääset Atlantis H2O Aquaparki, mis loositi välja kõigi nende lugeja vahel (neid oli 13) ja kes lugesid 15 – 20 raamatut ning rohkem, pani taas välja Viimsi Raamatukogu hea koostööpartner Atlantis H2O Aquapark. Auhinnad andis üle Atlantis H2O Aquapargi müügijuht Harry Liipa.

Pidu päädis raamatukogu maskott Vimpsiku ja tema rõõmsameelse abilise Pipa juhitud lõbusate mängudega ning Tampe pagarite küpsetatud maitsva tordi söömisega.

Raamatukogu tänab kõiki, kelle toetusel ja osalusel see tore üritus ka tänavu toimus; Atlantis H2O Aquaparki ja Viimsi Vallavalitsust, suvelugemisel osalejaid ja nende pereliikmeid.

Head algavat kooliaastat, kohtumiseni raamatukogus ja järgmisel suvel 10. suvelugemisel, mis jääb senise formaadi viimaseks ürituseks.