Kui rääkida Randvere kooli traditsioonidest, siis võib Playboxi kindlasti pidada üheks neist. 

Eelmisel kevadel meil vedas – võistlus õnnestus enne üleriigilist eriolukorra väljakuulutamist ära pidada. Kahjuks jäi ära Harjumaa voor, kuhu kooli võitja tavaliselt edasi läheb (Harjumaal oleme selle võistluse ka ära võitnud!). Seega kaalusime selle aasta alguses päris pikalt, kas teeme Playboxi või mitte. Kuid kõige olulisem oli aru saada, kuidas seda võistlust läbi viia, kui õpilased on enamuse kevadest distantsõppel ning kokkusaamine ja harjutamine on suhteliselt keeruline ning isegi keelatud. Ootasime olukorra selginemist ja aega, mil õpilased koolimajja saavad, sest laste soov Playboxis osaleda oli suur. 

Plaanid muutusid jooksvalt

Üpriski kindel oli aga see, et tavapäraselt – ühiselt aulas – me üritust läbi viia ei saa. Kui kevadel olime Playboxi teemaks valinud Elmari TOP10, siis nüüd andsime teema vabaks ja lähenesime loominguliselt – ootasime etteasteid mis tahes lemmikartistidelt video teel. Kes ise videot teha ei saanud, nende etteasted filmisime üles koolimajas. Eriti vahvad oli 1a, 2b ja 3b klasside etteasted, sest need tulid ettekandele ka live’is oma klassidele, seega võis tunne olla peaaegu nagu „päris“ Playboxil. 

Kõige rohkem esines meil sel korral nublusid, aga ka Grete Paia, Pluto ja Stefan, Liis Lemsalu lood olid valikus. Kui kõik üheksa etteastet „purki“ said, jagasime Stuudiumi kaudu infot kõigile õpilastele ja ka õpetajatele, kellel oli nädala jooksul võimalus oma lemmikutele hääli anda. 

Põnevust jagus

Hääletamise tegi esinejate jaoks eriti põnevaks asjaolu, et Viimsi kino oli üritust toetama tulnud ja välja pannud auhinnad I–III kohale (kinopilet + keskmine popkorn ja jook) – sellist auhinda tahaks ju igaüks! Kokku andis koolipere etteastetele 109 häält… ja I koha vääris 34 punktiga 5c klassi õpilaste Elina ja Kadi esituses Tigrani (feat kapatu) lugu „Pärnumaranda“. 

Randvere kooli Playbox 2021 võitjad Elina ja Kadi. Foto_Liina Savolainen
Randvere kooli Playbox 2021 võitjad Elina ja Kadi. Foto: Liina Savolainen

„Olime üllatunud, et saime esimese koha – eks me natuke ikka lootsime ka, aga arvasime, et võidab keegi teine,“ ütles Kadi. 

II kohale tuli 32 punktiga 5a klassi tüdrukute Laura, Kirke, Karoliine, Mirelli, Iirise, Tuule ja Liseti esituses Maiani lugu „Seotud“ ning auväärse III koha teenisid 20 punktiga 3b klassi tüdrukud Anna Nicole, Eva, Oliivia Sofia, Marie Lotta ja Sandra nublu looga „Croissantid“. 

Viimsi kino ei piirdunud vaid auhindade jagamisega, vaid valis ka enda lemmiku – 2b klassi poiste Eriku, Mattiase, Robini, Kris Markuse ja Bruno esituses Redeli loo „Tartu“, mis paneb vist igaühe tatsuma. Neid lahedaid selle ootab ühine kinokülastus tasuta soolokombo ja üllatusega! Kõik osalejad said koolilt tänukirja ja väikese meene. 

Suur tänu Viimsi kinole, kes meie üritusele nii lahedad auhinnad välja pani! Ei ole vist kahtlustki, et kui järgmise aasta jaanuaris õpilastelt ja õpetajatelt küsida, kas Playboxi teeme, siis kõlab kui ühest suust: „Muidugi teeme!“ 

Avafotol on 2b vahvad poisid. Foto: Liina Savolainen