Tulevasel nädalavahetusel 15.-17. novembril, võõrustab Viimsi rahvusvahelist noorte tippkorvpalli, kui Karulaugu Spordikeskuse korvpalliareenil toimub Poiste Balti Korvpalliliiga (BBBL) U13 vanusegrupi turniir.

Reedest pühapäevani toimuvast turniirist võtab teiste seas osa ka peatreener Kaarel Traumanni juhendamisel Korvpalliklubi Viimsi/Estover esindus. Lisaks osalevad ka meeskonnad Lätist, Venemaalt, Soomest, Gruusiast ja Inglismaalt. 

Traumanni sõnul on meeskond valmis ja ootab koduturniiri väga. „Poiste Balti Korvpalliliiga (BBBL) on suurepärane koht, kus näha treeningutel tehtud töö vilju. Nii mängijate kui treeneri jaoks on see ideaalne väljund, et ennast rahvusvahelisel tasemel proovile panna. Kahjuks on vigastused ja haigused viimasel ajal meid kõvasti räsinud aga ootan ja loodan, et poisid lähevad iga hinna eest võitlema ning annavad endast parima. Kui eesmärgiga hakkama saame, siis saab väga vinge ja kasulik turniir olema.”

Korvpalliklubi Viimsi/Estover tegevjuhi Tanel Einaste sõnul on rõõm, kuid samas ka suur vastutus nii suurt turniiri Viimsis võõrustada. „Meie eesmärk on lihtne – läbi viia suurepärane turniir, mida naudiks nii osalejad kui ka kõik teised külalised, õigustades sellega liiga usaldust, et turniir Viimsisse anti. 6 riiki, 9 meeskonda, 29 võistlusmängu ning 130 osalejat, keda on vaja majutada ja toita. Tehnilise uuendusena saab kõiki mänge otseülekandes jälgida meie YouTube kanalil. Korvpalli täis nädalavahetusele nö kirss tordile on reede õhtul toimuv esindusmeeskonna mäng, kuhu ootame kõiki turniiril osalejaid ning ka loomulikult kõiki viimsila.”

Turniiri toetavad: Viimsi vald, Eesti Kultuurkapital, Nike, Sportland ja Ballzy