Juba kümnendat korda toimub üle-eestiline noorsootöö nädal. Tänavu on selle fookuses noorte osalus ja ettevõtlikkus, mille raames tuuakse esile vahvad tegevused ja algatused ning noorsootöö- ja noortevaldkonna võimalused. 

Sündmuste raames on võimalik rääkida kaasa noorte osaluse ja ettevõtlikkuse teemadel, kuulata veebinare ja podcaste. Näiteks kuula podcasti „Homme on sinu teha“ või osale 29. novembril algusega kell 18 toimival veebinaril „Ettevõtlikus pole töökoht, see on elustiil“.

Üritusi on palju ning igaüks saab valida endale meelepärase ja huvipakkuva, kuid kindlasti kutsume kõiki Viimsi noori osalema 25. novembril kell 13 toimuval üle-eestilisel tantsuaktsioonil, mis on selle aastase noorsootöö nädala tähtsündmuseks! Nimelt on Märt Agu Liis Lemsalu loo „Halb või hea“ taustal kokku pannud üheminutilise tantsukava, mis on jõukohane kõigile. Tantsuaktsioon sümboliseerib loomingulisust, julgust ja ettevõtlikkust proovida midagi uut – et luua seeläbi ise oma elukogemust. Märt Agu pöördumine ja õppevideo on saadaval YouTube´is.

Osalemiseks:

  • Planeeri 25. novembriks oma kalendris umbes 15 minutit – kogunemine, soojendusharjutused ning üks minut tantsu ja lusti algusega 13.
  • Õpi novembrikuu jooksul selgeks Märt Agu koostatud minutiline tantsukava.
  • Leia vahva koht, et tants esitada – miks mitte tantsida ilmast sõltumata sügiseses pargis. Olgem loovad!
  • Pane taustaks mängima Liis Lemsalu lugu “Hea või halb”, mille leiad Spotifyst või YouTube’ist. 
  • Salvesta oma tantsuaktsioonist videoklipp ja postita stoorina või postitusena Instagrami kontole**. Kõigi video jagajate vahel loosib noorteinfoportaal Teeviit välja toreda üllatuse!
  • Loosis osalemiseks märgi postituses @teeviit @liislemsalu @mart_agu ning kasuta teemaviiteid #looniseomaelu #noorsootöönädal2020.
Üle-eestiline tantsuaktsioon

Viimsis keskendume sel aastal noorte- ja osalusteemadele

Noorsootöö nädala raames toimuvad osalusminutid Viimsi, Püünsi ja Randvere noortekeskustes.

Osalus koolis. Eesti Õpilasesinduste Liidu koolivõrgu koordinaator Katre Roomets annab lühikeses videoklipis ülevaate osalusest koolis, tutvustab, mis on õpilasesindus, ning annab ülevaate Eesti Õpilasesinduste Liidust, muu hulgas EÕEL-i koostööst Viimsi vallas tegutsevate õpilasesindustega. Hiljem on aruteluring noorte osalusest koolis ning kogemuste jagamine noorsootöötaja eestvedamisel.

Osalusminutite toimumise ajad noortekeskustes:

Viimsi: 23.11 kell 18,
Püünsi: 23.11 kell 14,
Randvere: 23.11 kell 14.

Osalus ülikoolis. Eesti Üliõpilaskondade Liidu juht Eleri Pilliroog annab lühikeses videoklipis ülevaate osalusest ülikoolis, tutvustab, mis on üliõpilasesindus, ning annab ülevaate ka EÜL-ist ning sellest, kuidas noortel on võimalik ka ülikooliväliselt panustada EÜL-i tegevustesse. Hiljem toimub aruteluring noorte osalusest ülikoolis noorsootöötaja eestvedamisel.

Osalusminutite toimumise ajad noortekeskustes:

Viimsi: 24.11 kell 18,
Püünsi: 23.11 kell 16,
Randvere: 23.11 kell 16.

Osalus kohalikul tasandil. Eesti Noorteühenduste Liidu avaliku poliitika spetsialist Maris Neeno annab lühikeses videoklipis ülevaate osalusest kohalikul tasandil, tutvustab, mis on noortevolikogu, ning annab ülevaate ka Eesti Noorteühenduste Liidust, muu hulgas ENL-i koostööst Viimsi noortevolikoguga. Hiljem leiab aset aruteluring noorte osalusest kohalikul tasandil ja kogemuste jagamine noorsootöötaja eestvedamisel.

Osalusminutite toimumise ajad noortekeskustes:

Viimsi: 25.11 kell 18,
Püünsi: 25.11 kell 14,
Randvere: 24.11 kell 14.

Osalus riiklikul ja ülemaailmsel tasandil. Eesti Noorteühenduste Liidu ÜRO noordelegaat Norman Vester annab lühikeses videoklipis ülevaate osalusest riiklikul ja ülemaailmsel tasandil, tutvustab, mis on ÜRO noordelegaadi proramm, ning annab ülevaate ka delegaadi koostööst ministeeriumite ning katusorganisatsioonidega. Hiljem on aruteluring noorte osalusest riiklikul ja ülemaailmsel tasandil noorsootöötaja eestvedamisel.

Osalusminutite toimumise ajad noortekeskustes:

Viimsi: 26.11 kell 18,
Püünsi: 25.11 kell 16,
Randvere: 24.11 kell 16.

Osalusminutitest saab osa võtta ka Viimsi, Randvere ja Püünsi noortekeskuste sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram) kaudu. Videod laetakse üles ning küsida ja kaasa rääkida on võimalik kommentaariumis.

Noorsootöö nädala raames plaanib Viimsi noortevolikogu korraldada 28.–29. novembril Viimsi noortekeskuses koostöökohtumise ja koolituse Viimsi valla õpilasesindustega, et arendada liikmete ajaplaneerimis- ja korraldusoskusi. Projekt keskendub ühise suhtlusplatvormi loomisele, koostöö edendamisele, uute töövõtete omandamisele ja osalejate teadlikkuse tõstmisele noorte osalusest Viimsi vallas. Projekti rahastavad Eesti Noorteühenduste Liit ja Viimsi vallavalitsus.

Lisaks korraldab Viimsi noortevolikogu keskkonna töögrupp 25. novembril keskkonnapäeva, mis ühendab omavahel noorsootöö ja plastivaba nädalat. Keskkonnapäeval tuleb noortele loengut andma EMÜ Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts, kes jagab teadmisi pakendivaba elustiili ja keskkonnahoiu kohta.

Noorsootöö nädalal toimuvad ka koolides võimalusel erinevad üritused, Viimsi kool plaanib näiteks korraldada Stiilinädalat.

Loodame, et Viimsi noored võtavad noorsootöö nädalal toimuvatest sündmustest osa. Lisainfo noorteinfoportaali Teeviit Instagramis, www.noorsootoonadal.ee

ning Viimsi ürituste kohta valla, noortekeskuse ja noortevolikogu sotsiaalmeedia kanalites.

NB!

Praegu on olulise tähtsusega iga noore tervis ja heaolu – järgime üheskoos tegevuste korraldamisel Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti juhiseid seoses Covid-19 viirusega.

#looniseomaelu

Ilusat noorsootöö nädalat!