Üle-eestiline noorsootöö nädal toimub sel aastal 18.–30. novembrini ning keskendub terviseteemale, kandes sloganit „Tervis. Minu heaolu.“

Fookuses on vaimne, sotsiaalne ja füüsiline tervis, mille kaudu tutvustatakse noortele suunatud võimalusi nii noorsootöös kui ka teistes valdkondades.

Tervisele ja noorsootöö nädalale pöörab tähelepanu näiteks novembris algav terviseväljakutse #olensillas, mille eesmärk on kutsuda kõiki huvilisi novembrikuus sooritama tervist edendavaid tegevusi ning sellest Instagramis märku andma.

Selle aasta noorsootöö nädala kujundusel on kasutatud Saue noortekeskuse noorte joonistusi. Noorteinfoportaal Teeviit kuulutas aprillis välja välkkonkurssi, mille raames kutsusime noori osalema üle-eestilise noorsootöö nädala visuaalse identiteedi kujundamisel temaatiliste joonistustega. Välkkonkursile laekus kokku 19 tööd, kus noored kujutasid temaatilisi kirjatähti ning sümboleid.

Viimsi noored ja noorsootöötajad plaanivad samuti noorsootöö nädalal erinevaid tegevusi, mis on seotud nii noorsootööga, noorte osalusega kui ka nädala üldteemaga.

  • 18.novembril toimub Viimsis noortevolikogu ja vallavalitsuse esindajate ühine kokkusaamine, kus on arutlusel noorte ja vallavalitsuse koostöö.
  • 18.novembril kuulutatakse välja tervislike snäkkide retseptide videokonkurss „Snäksti“ (mida saab kiirelt kooli, reisile, matkale kaasa võtta). Ootame Viimsi noortelt meeskonnana tervislikke retsepte ja nende valmistamise videoid. Vahendeid saab kasutada Viimsi noortekeskustes, samuti saab sealt abi filmimiseks ja monteerimiseks.
  • Toimuvad helkurite valmistamise töötoad (aegu ja kohti vaata lk 11 kultuurikalendrist!).
  • 20.novembril antakse vallavõim noortele. Konkursi alusel on 15–26-aastastel noortel võimalus kandideerida valda vallavalitsuse liikmete, osakonnajuhatajate jt ametnike töövarjuks.
  • 20.novembril kell 16.30 on Harald Lepiski noortele suunatud loeng noorte tervisest.
  • Koolides viiakse läbi noorte töötuba „Eneseteadlikkus“, teemaks noorte vaimne tervis. Mis noort motiveerib? Mis teeb õnnelikuks? Mis on eesmärgid, sihid? Mida armastad? Kuhu pöörduda, kui on probleemid?
Noorsootöö nädala visuaal sündis noorte endi abil. Graafika: noorsoonadal.ee
Noorsootöö nädala visuaal sündis noorte endi abil. Graafika: noorsoonadal.ee

Viimsi noorsootöö nädala korraldusmeeskonda kuuluvad noortevolikogu, koolide õpilasesinduste, noortekeskuste ja vallavalitsuse esindajad.

Vaata SIIT!