MTÜ Viimsi Invaühingu poolt korraldatud Viimsi Heategevusball toimus sel aastal juba 13. korda ja aasta 2020 ball on juba ettevalmistamisel.

Ball oli tõesti glamuurne ja omanäoline, nagu ütles Meriväljal elav ballikülaline, kes on käinud kõikidel Viimsi Heategevusballidel. “Iga ball on veidi omamoodi ja seetõttu on need läbi aastate ühtmoodi head,” lisas külaline. 

Üheks õhtuks aastas muudab MTÜ Viimsi Invaühing, eesotsas juhatusega, Viimsi Kooli tõeliselt kauniks ballisaaliks, kust ei puudunud punane vaip, fotosein, küünlad, kaunistused, ilutulestik, loterii ja lisaks imelistele esinejatele ka suurepärane söök ja jook.

Sel aastal oli balli nautimas üle 300 külalise. Kokku koguti 15 000 eurot, millest rohkem kui 3000 eurot koguti Viimsi, Haabneeme ja Randvere koolides toimunud õpilaste jõululaatadelt. Kogu raha läheb MTÜ Viimsi Invaühingu tegevuste toetamiseks nagu näiteks talve- ja suvelaagrid ning delfiiniteraapia. 

Foto: erakogu
Foto: erakogu

MTÜ Viimsi Invaühing

Viimsi  Invaühing asutati 26.mail 2004 aastal kooskõlas Viimsi valla arengukavaga, eesmärgiga toetada peamiselt Viimsi vallas elavaid puuetega lapsi ja noorukeid, ühendada nende vanemaid ja pakkuda üritusi ning psühholoogilist tuge kõigile ühinguga liituda soovinud puuetega inimestele ja nende esindajatele. Viimsi  Invaühing teeb koostööd kohaliku omavalitsusega ja Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukojaga.

Viimsi  Invaühingu missiooniks on liikmete huvide kaitsmine kohalikul tasandil, osaledes omavalitsuse tasandil sotsiaalhoolekandetöö arengukavade ja programmide väljatöötamises, tehes koostööd Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukogu ja erinevate puuetega inimestega tegelevate ühendustega (Allikas: MTÜ Viimsi Invaühing).

Ilutulestik- mis on selle lugu?

Iga aasta lastakse Viimsi Heategevusballil taevasse imeline, ligi 5 minutit kestev, ilutulestik. See on tekitanud viimsilastes küsimusi ja kõhklusi. Tegelikult kaasneb ilutulestikuga aga üks väga kurb lugu.

Ilutulestik ei ole ainult balli külaliste rõõmuks ega kindlasti mitte kellegi ärritamiseks. Ilutulestik on ühe lapse mälestuseks, kes kahjuks on tänaseks meie hulgast lahkunud… Ilutulestikku korraldavad tema vanemad, kes on ka MTÜ Viimsi Invaühingu liikmed ja Viimsi Heategevusballi ühed korraldajad: “See raha ei tule ühingu taskust. Ilutulestik on minu pere otsus. Me teeme seda oma kadunud poja mälestuseks”.

Emotsionaalne seotus on meie hulgast lahkunud lapsega tervel MTÜ Viimsi Invaühingul… 

Südamlikud tänud kõikidele toetajatele

MTÜ Viimsi Invaühing tänab südamest kõiki abilisi, sponsoreid, toetajaid, annetajaid ja balli külalisi, kes kõik ühel või teisel viisil heategevusballi toetasid ja aitasid. Kõikide panus oli ülioluline! 

MTÜ Viimsi Invaühingu juhatus ja balli korraldajad. Foto: erakogu
MTÜ Viimsi Invaühingu juhatus ja balli korraldajad. Foto: erakogu

Viimsi Heategevusballi toetasid ka lahked sponsorid, kelleks sel aastal olid: ALTIA, ATLANTIS H2O AQUAPARK, BALT-HELLIN, FARWELL, DAILY, GOLDEN CLUB, GRAND ROSE SPA HOTEL, GUSTAV, HAABNEEME KOOL, HORECA SERVICE, LA GRANDE OÜ, KUULSAAL, MERESUU SPA & HOTEL, LOODUSINVEST, PIRITA MARINA HOTEL & SPA, RESTORAN NOA, RANDVERE KOOL, RADISSON BLU HOTEL OLÜMPIA, REATON, RANNAMÕISA, SHISHI, ROLL SPOT, TALLINN VIIMSI SPA, SINU PERSONAALKOKK, VICI, TALLINNA TEENINDUSKOOL, VABAMU, VIIMSI VALD, VIIMSI SPA SPORDIKLUBI, VIIMSI KOOL, ZINZINO, FOODEXPERT, ALKO TRANZ, KARISMA FOOD, KARILATSI KALAMAJAND OÜ, MENU CATERING, LIONS INTERNATIONAL, ORHIDAALIA LILLEPOOD, OKO RESTO, CAPOEIRA SENZALA ESTONIA, RUF ILUTULESTIKUD, URR JA NURR, SPA 18+, VIIMSI KINO, KAUPMEES.

Annetusi võtab MTÜ Viimsi Invaühing vastu igal aasta-ajal. Täpsemalt ühingu tegemiste kohta saab lugeda kodulehelt:  http://www.viimsiinva.ee/.