Margaret Targo alustas tantsimisega väga varakult ning tantsupisikust enam lahti ei saa. Vähe sellest, neiu jagab seda JJ-Street Tantsukoolis teistelegi.
Milline on olnud sinu teekond tantsumaailmas?
Tantsima hakkasin 3–4-aastaselt, käies läbi trennid balletist showtantsuni ja peatudes aastateks võistlustantsu juures. 9-aastaselt ehk 12 aastat tagasi astusin esimest korda JJ-Street Tantsukooli ning läksin hiphopi trenni. Sellest ajast olen tantsuga aina aktiivsemalt tegelenud. Lisaks hiphopile olen seitse aastat käinud house’i treeningutel. Tugeva põhja teistes tänavatantsustiilides olen saanud koolisiseste koolituste, laagrite, õppevõimaluste, aga ka JJ-Street Baltic Session ning Camp of Hip-Hop International laagri kaudu.
Kui esmalt käisin JJ-Streetis lihtsalt trennis, siis aja jooksul kasvas armastus, austus ning kirg tänavatantsu ja hiphop-kultuuri vastu. See kultuur ja tants on olnud mulle alati olemas. Olen ammutanud sellest lõputut tuge ja jõudu, et elu suurimatest katsumustest läbi minna.
Miks sind just tantsimise poole tõmbas?
Minu pere ja suguvõsa on väga tihedalt muusikaga seotud. Pere on alati väärtustanud muusika ilu ja kõike, mida see võib ellu tuua, sealhulgas tantsu. Sünnist saadik olen olnud esineja, mistõttu ei ole mul lavahirmu. Vastupidi, olen alati otsinud võimalust eneseväljenduseks ning mõtete ja tunnete edasiandmiseks läbi muusika, tantsu ja suhtluse.
Milline on sinu roll JJ-Street Tantsukoolis?
Sellest hooajast olen treener Viimsis, Tallinnas ja Rakveres, treenides lapsi ja noori eri vanuses nii hiphopi kui ka house’i stiilides. Samuti kuulun JJ-Street Tantsukooli esindusgruppi, kellega viime läbi suuremaid projekte nii koolisiseselt kui ka koostöödes. Tantsijana osalen ka house-stiili esindusgrupis. Lisaks olen kooli turundustiimis hoides sotsiaalmeediakanalid värskete ning silmapaistvatena.
Miks tantsutreeneri amet sulle meeldib?
Saan nii mõnegi noore suunata teekonnale, mille ise olen läbinud. Aitan neil leida tohutult väärtusliku ja tähtsa osa elust ning tugipunkti kõigega hakkama saamiseks. Saan jagada hiphopi kultuuri ja justkui tasuda kõige eest, mida ise sellelt olen saanud. Lisaks annab treenerina tegutsemine võimaluse kaaslastelt õppida, olla ise pidevas arengus, kasvada läbi eri olukordade, inimtüüpide, aga ka võimaluste.
Millised on sinu eesmärgid treenerina?
Tahan arendada ja jagada kultuuri, tantsu ja teadmisi võimalikult tõetruult, autentselt ja läbi parimate treeninglähenemiste. Minu eesmärgiks on panna noored päriselt tantsima ja õpetada, kuidas end läbi tantsu ja muusika väljendada.
Kas oled nõus, et treeningud võtavad suure osa ajast, aga teisest küljest aitavad muude asjadega elus paremini hakkama saada?
Kõik oleneb sellest, kui suure visiooni, soovide ja eesmärkidega asja teha. Kui kulutada nädalas kaks tundi treeningutele, siis see ei ole väga palju.
Isiklikult minul kulub küll enamik ajast tantsule, kuid see on asi, mis pakub mulle ainult rõõmu. Kui vaja ärkan hommikul kaks tundi varem või lähen paar tundi hiljem magama, aga asjast, mis toob mulle ka üksi oma toas trenni tehes naeratuse näole, ma ei loobu. See on puhtalt minu enda otsus ja vaatenurk. Keegi ei ole seda mõtteviisi mulle õpetanud.
Olen nõus, et kuna treeningud toovad head energiat ning inspiratsiooni kandub see energiaküllus üle teistesse tegevustesse. Mida rohkem treeningutest lõbu ja naudingut tunned, seda rohkem muutub perspektiiv inimesena. Ikka paremuse ja positiivsema poole. Kindlasti aitab liikumine kaasa õpingutele, kuna viib noored korraks tavapärasest rutiinist või internetis istumisest täiesti eemale. See võimaldab ajul puhata, asju selgemini näha ja peas uued ideed liikuma lükata.
Kui hea treening tantsimine on nii füüsilises kui ka emotsionaalses plaanis?
Kuna õige treeningu korral parandab tants rühti, tugevdab lihaseid, hoiab meele selge ning positiivsena, näen seda kui üht kõige ägedamat viisi ennast sõna otseses mõttes kogu elu võimalikult elusa ja säravana hoida.
Ei ole inimest, kellele tantsimine ei sobiks. Ideaalseks näiteks on minu 30+ vanuses ema, kes on mitu aastat käinud JJ-Street Tantsukooli treeningutel ning naudib täiel rinnal, silm säramas ja energia laes iga kord, kui teda näen.
Tutvusta lühidalt JJ-Street Tantsukooli Viimsis.
JJ-Street Tantsukooli Viimsi filiaal tegutseb Viimsi huvikeskuses. Esmaspäeviti treeningsaalis 1 ning neljapäeviti suures saalis. Treeneriks olen mina ning hetkel õpetan kahes rühmas hiphoppi.
Mida saab noor, kui ühineb JJ-Street Tantsukooliga?
Olen ise selles koolis reaalselt üles kasvanud ning kinnitan, et meil on asendamatu õpikeskkond, mis keskendub noorte julgustamisele, tõstmisele, nende suunamisele uute ideede ja mõteteni ning ettevõtlikuks olemiseni. Lisaks saab osa meeletult soojast treeningkeskkonnast ja suure tõenäosusega leiab sõbrad ning tiimikaaslased kogu eluks.
Usun, et head asjad tulevad läbi töö ning pingutuse. Seetõttu saavad noored esinema siis, kui teevad tööd ja osalevad aktiivselt treeningutel. Kindlasti annan maksimumpanuse, et võimaldada kõigile suurim ja kiireim võimalik areng.
Mida peaks tegema see, kes tahab JJ-Street treeningutele tulla?
Tulema endale sobival trenniajal kohale, võtma kaasa soovitatavalt sõbra või isegi mitu ja proovima esimest trenni tasuta. Viimsis toimuvad trennid 7–11-aastastele E ja N kell 15–16 ning 12+ vanusele E ja N kell 16–17. Kui on küsimusi, võib pöörduda otse minu poole: margaret@jjstreet.ee.
Samuti soovitan tutvuda Tallinnas toimuvate väga mitmete eri stiilis treeningutega, kuhu ootame uusi õpilasi. Näiteks saab minu käe all õppida house-stiili T ja R 16–17 meie stuudios aadressil Filtri tee 1.