Lubja klindipealsel avatud mänguväljak ja terviseala pakuvad kõigile uusi võimalusi vaba aja veetmiseks. Foto:Elis Mäeots
Lubja klindipealsel avatud mänguväljak ja terviseala pakuvad kõigile uusi võimalusi vaba aja veetmiseks. Foto:Elis Mäeots

Viimsis avati 5. oktoobril pidulikult Lubja klindiastangu esimese etapi raames 2500 ruutmeetrisel alal vahva mänguväljak lastele ja terviseala eakatele.

Avamisele olid kohale tulnud nii Viimsi Lillelapse lasteaia lapsed, Rannarahva muuseumi Vigri, Viimsi eakad kui ka paljud teised uudistajad.

Mänguväljakul on lastel võimalus alla lasta liumäest, üles ronida suurest ämblikuvõrku meenutavast köitest põimitud püramiidist ja seigelda koobastes. Erinevate turnimisatraktsioonide, kiikede ja trenažööride valikul on vald tellijana teadlikult püüdnud võimalikult vähe kasutada standardtooteid, mis lõpptulemusena pakub huvilistele rohkelt avastamisrõõmu.

Ala on piisavalt suur ja seetõttu on arhitekt selle erineval tasapindadel terrassidega liigendanud ja plats on saanud uue põneva ilme. Platsi pinnasekate on valitud suures osas vett läbi laskva kattega nagu kooremultš, liiv, muru, et vältida vihmavee kogunemist ning vajadust rajada kulukaid äravoolusüsteeme.

Eakate tervisealal on mõeldud ka pensioniealistele, kes saavad arendada tasakaalu ja liikuvust, teha mugavalt venitusharjutusi ning veeta mõnusalt aega värskes õhus.

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla sõnul on mänguväljak loodud eelkõige mõeldes lastele ja eakatele, kuid lisaks saavad siin mugavalt trenni teha ka tervisesportlased. „Ma usun, et viimsilased saavad endale väga hea uue koha, kus loodust nautida ja oma lähedastega koos aega veeta,“ lisas Vaikla.

Eelmisel aastal valmis kõnealuse ala teemaplaneeringu eskiisprojekt, millega on täna tühermaana seisvale alale kavandatud lisaks äsja valminud mänguväljakule veel piknikuplatsid, vaateplatvorm ja -torn ning kohvikuga kogukonnamaja vaatega merele.

Lubja klindiastang ehk pangapealne ala jääb Haabneeme keskusest Randvere poole liikudes paremat kätt ning algab Põhjakonna trepiga ja lõpeb Viimsi ülemise tuletorniga.

Kõik on oodatud mängima, treenima, puhkama ja looduses aega veetma!