20.-21.september toimus Karulaugu areenal nelja meeskonna osavõtul hooajaeelne kontrollturniir. Lisaks väljakuperemeestele, KK Viimsi/Noto, võtsid turniirist osa samuti Saku I Liigas palliv Eesti Maaülikool/SKARCON ning Avis Utilitas Rapla ja Rakvere Tarvas, mõlemad PAF Eesti-Läti Korvpalliliiga.

Reedel toimunud poolfinaalides läksid esiliigaklubid vastamisi aste kõrgemal pallivate meeskondadega, vastavalt viimsilased Raplaga ja tartlased Tarvaga.

Esimeses poolfinaalis osutasid väljakuperemehed Raplale mängu alguses kõva vastupanu kuid tugevam võttis jõuga siiski oma. Lõppskoor 71:108.

Peale aastast vigastuspausi korvpalliväljakule tagasi tulnud Viimsi tagamees Kaarel Traumanni sõnul andis tunda, et tegu oli meeskonna esimese kontrollmänguga, „Krobeline on veel see värk. Tugevam meeskond näitas meile nõrgad kohad kätte ja saime teada, mille kallal trennis töö peame tegema aga oli ka ilusaid asju ja kindlasti läheme iga päevaga paremaks. Kuid tasemevahe siiski oli praegu.“

Rapla peatreener Toomas Annuk jäi oma meeskonna mänguga rahule, „Saime proovida kindlaid asju ja kõiki mängijaid. Võit veel boonuseks.“

Mihkel Allorg 19 punkti, Kristjan Evart 12 punkti.

Teises poolfinaalis alistas Rakvere Tarvas 110:96 Maaülikool/SKARCONi.

Teisel päeval peetud kohamängudest esimeses, esiliigaklubide vahel peetud nö kolmanda koha mängus oli turniiri võõrustanud KK Viimsi/Noto 93:73 üle Eesti Maaülikool/Skarconist.

Meeskonna kapten Kristjan Evarti sõnul oli turniiri väga vajalik ja nende kahe mänguga mindi samm edasi, „ Kaks mängu mängitud. Kui eile meist tugevam, siis täna saime omasuguse vastasega mängida, kellega siin liigas veel palju pingutada on vaja. Arvan, et täna olime juba paremad kui eile. Eks see hooaja algus ongi selline kus iga mänguga lähed paremaks ja kahe nädala pärast peame täiesti valmis olema.“

Peatreener Valdo Lipsu puudumisel meeskonda juhendanud Martin Toomas jätkas, „Mõned asjad olid väga hea, mõned peame veel trennis üle vaatama. Kõige olulisem, et me ei lasknud vastasel hoogu ülesse võtta. See oligi eesmärk. Poisid tegid oma töö hästi ja tablool +20.“

Gaspar Bibikov 23 punkti. Kaarel Traumann 17 punkti. Kristjan Evart 12 punkti ja 9 lauapalli. Ralf Kompus 9 punkti. Andreas Märtson 8 punkti. Mihkel Allorg 6 punkti ja 9 lauapalli.

Turniiri nö finaalmängus pidasid kõva lahingu maha Rapla ja Rakvere.

Kui poolaja järel näis, et Rapla läheb oma teed, siis nii siiski ei läinud. Otsustavatel hetkedel näitas Rakvere poolel viskekindlust Rain Veideman, tabades kolm kolmest keerulistest olukordadest, tuues sellega tabloole viigi. Kuid Raplal oli vastus olemas ja sel korral sõitsid 91:89 paremusega koju nemad.

OSALE KINDLASTI!

KK Viimsi/Noto meeskonna esiltlus.

26.september. Kell 11. Sportland Viimsi

Järgmine kodumäng.

4.oktoober. Kell 19. Karulaugu areena

Saku I Liiga. „Sportland eri: KK Viimsi/Noto vs KK HITO/BC Karjamaa“

Viimsi meeskonna: nimisponsor: Noto Viimistlussalong. Toetajad: Sisustusekspert ja Viimsi vald. Varustuspartner Nike Esinduskauplused. veeparartner evian. Füsioteraapiapartner Reakt Füsioteraapia.