Kõik, kõik on uus septembrikuus! Peagi on algamas kool, mis nii kooliteega alustajaid kui ka sellega jätkajaid rõõmsalt ootab. Kõige suuremas ärevuses on kindlasti need juntsud, kes koolimajja esimest korda oma sammud seavad, aga muidugi on kooliaasta algus tähtis ka gümnaasiumi või ülikooliga alustajatele ning kõikidele teistelegi kooliskäijatele.

1.september on alati oluline tähtpäev olnud, mil kodudes kaetakse pidulauad
ning kooliga alustajaid lillede ja kingitusega meeles peetakse. Uurisime Viimsi Keskusest, mida ilusat, kasulikku ja meeldejäävat võiks koolilastele kinkida.

Midagi ilusat ja meeldejäävat
Viimsi Keskuse Goldtime’i ehtekauplus on teinud pisikestele preilidele ja noormeestele kinkide otsimise üsna lihtsaks – kohe poe sissepääsu juures on eraldi riiul just lastele mõeldud ehete ning käekelladega. Kullast või hõbedast ripats või koos ketiga kaelaehe on kink, mis jääb saajale kalliks kogu eluks. Kahtlemata on ka käekell kooliteed alustavale lapsele samal ajal nii vajalik kui ka vahva kingitus – olgu selleks siis roosa või sinine nunnude piltidega ajanäitaja või pisut tagasihoidlikum ja klassikalisem versioon.

Lasteehted
Lasteehted

Ehete hulgast valikut tehes võiks kindlasti uurida Nominationi käevõrusid, kuhu saab hakata oluliste sündmuste puhul erinevate piltide ja sümbolitega osi juurde lisama. Kaupluse teenindaja sõnul on need käevõrud sobivad ja menukad nii tüdrukute kui ka poiste hulgas. Ka kodumaine ehtekunst on kaupluses saadaval ning õpetab lastele juba maast madalast meie endi kunstnike loomingut hindama.

Toredaks kingiks on Apollo ja XS Mänguasjade valikus olevad lauamängud, sest pärast pikka koolipäeva tahavad lapsed veidi ka mängude seltsis lõõgastuda. Male, kabe, Monopol ja paljud teised tuntud ning veel avastamist ootavad mängud pakuvad lisaks mõnusale puhkepausile lisaks palju õppimisrõõmu – kas siis mänguraha kokku lugedes, erinevaid küsimusi-vastuseid esitades või hoopis suhtlemis- ja läbirääkimisoskusi ja ka kaotamisoskust õpetades.

” Ka kodumaine ehtekunst on kaupluses saadaval ning õpetab lastele juba maast madalast meie endi kunstnike loomingut hindama. “

Midagi kasulikku ja praktilist
Kindlasti on lapsed rõõmsad ka praktiliste kinkide üle. Kuna enne esimest klassi peaksid kõik lapsed jõudma silmaarsti juures ära käia, siis võib kingituseks olla ka lapse enda välja valitud prillipaar, mis välimusele stiilsust lisab ning lapse koolitee lihtsamaks muudab (kui lapse silmad muidugi prille vajavad). Pro Optika kaupluses on saadaval suures valikus erineva kuju ja värvitooniga raame ning sealse spetsialisti abiga leiab iga laps endale sobivaimad prillid. Muidugi saab kohapeal ka nägemiskontrolli teha.

Meie nutimaailmas on muidugi igati oodatud kingiks erinevad nutiseadmed. Telia kaupluses on saadaval nii erinevad telefonid, tahvelarvutid, sülearvutid kui ka muud vidinad, mis elu lihtsamaks ja põnevamaks muudavad. Kindlasti peab lastega leppima juba eelnevalt kokku erinevate seadmete kasutamise reeglid, kuid unustada ei tohi, et kaasaegsed seadmed on õppimishimulistele lastele igati abiks maailma avastamisel ning uue info ammutamisel. Lapsevanemal on aga palju rahulikum järeltulijaid kooli saata, kui nad vaid ühe telefonikõne kaugusel asuvad ning laste asukohal nutiseadmete abil silma peal saab hoida.

Viimsi Keskuse kauplused on avatud E–L 10–21, P 10–19. Vaata ka www.viimsikeskus.ee.