Tekst: Isabel Kevade, Tallinna 32. keskkooli 11.d klassi õpilane

Oktoobrikuus tunnustas Viimsi vald haridustöötajate tänuüritusel noorsootöötajat Karolin Lõhmust rahvusvahelise noorsootöö edendamise eest.

Karolina Lõhmus on Püünsi noortekeskuses töötanud poolteist aastat, kuid soov saada noorsootöötajaks tuli justkui kogemata. Ta meenutab, et päras gümnaasiumi lõpetamist oli ideid, mida õppima minna, palju ning ta otsustas võtta hoopis vaba aasta. „Läksin Rumeeniasse vabatahtlikuks, kus tegelesin noorsootööga – õpetasin kohalikele inglise keelt, käisime koolides üritusi ja töötube tegemas ja nii tekkis vaikselt huvi noorsootöö vastu,“ rääkis ta. Rumeeniast tagasi tulles suunduski Lõhmus Tallinna Ülikooli noorsootööd õppima. Ülikoolis õppimise ajal tuleb teha ka praktikaid ja nii Lõhmus Viimsisse sattuski.

Kui Lõhmus Püünsi noortekeskusesse tööle tuli, andsin ta keskuse juhatajale mõista, et soovib kirjutada noortevahetus projekte. „Selleks on tarvis noortekeskusel akrediteeringut ehk kvaliteedimärgist. Eelmisel aastal taotlesin keskusele akrediteeringut ja suure tõenäosusega ma selle eest tunnustuse, mille üle olin meeldivalt üllatunud, ka sain,“ sõnas ta.

Lõhmus arvab, et kui ta ei oleks noorsootöötaja, oleks ta maailmarändur ta teeks YouTube’i videoid. „Mingil eluperioodil lähen ma kindlasti reisima,“ muigab ta.