Eelinfo: Viimsi õpilasmalev 2020 kohad on täis

Töömalevaid on korraldatud Viimsi vallavalitsuses aastast 1998. Osaleda soovivate noorte arv on pidevalt suurenenud ning Viimsi vallavalitsus on igal aastal võimaluse piirides suurendanud malevlaste arvu. Viimsi õpilasmalevat korraldatakse vallavalitsuse ja Viimsi noortekeskuse koostöös.

Sellel aastal toimub planeeritult kaks malevavahetust:

  • 1. vahetus 10.-22. juunil,
  • 2. vahetus 10.-21. augustil.

Noortel on võimalus osaleda ühes malevavahetuses – see annab võimaluse rohkematel soovijatel malevas osaleda.

Registreerimine on avatud 16. märtsist valla kodulehel. Pärast registreerumist järgi palun valla poolt antud juhiseid ja infot, mis puudutab kehtestatud eriolukorda.

Registreerumisele järgneb esimesel võimalusel vestlusvoor, kuhu noored peavad kaasa võtma motivatsioonikirja. Vestluste järgselt oli varasemalt võimalus võtta tööle 150 motiveeritud noort. Malevas osalejatele toimuvad maikuus tööõigust, -lepinguid ja -ohutust puudutavad koolitused, mis korraldatakse koostöös Eesti Töötukassaga, ning seejärel sõlmitakse lepingud.

Viimsi õpilasmalev on sobilik neile 13–19-aastastele Viimsis elavatele noortele, kes soovivad teha suvel tööd ning veeta koos sõpradega malevas vaba aega. Lisaks 4-tunnistele tööpäevadele pakub õpilasmalev noortele motiveerivaid üritusi väljaspool tööaega. Tööd ja vaba aja tegevusi juhendavad rühmajuhid Viimsi noortekeskustest, kes on läbinud laagrikasvataja koolituse. Lisaks traditsioonilistele töödele ootavad ka uued innovaatilised töökohad, seda eelkõige 15+ noortele. Jätkub koostöö Viimsi ettevõtjatega.

Kadi Bruus
Haridus- ja noorsootöö peaspetsialist
Tel 602 8862, kadi.bruus@viimsivv.ee