Astri lasteaed kolis uude majja Haabneemes

Astri lasteaia kolimist uude asukohta aadressile Kesk tee 1 Haabneemes tähistati  23. septembril tordi, tantsu ja lauluga.

Tänavu suvel otsustas vald kohandada Viimsi raamatukogust tühjaks jäänud ruumid ümber lasteaiaks ning nii koliski varem Astri tänaval renditud eramajas tegutsenud lasteaia kaks rühma oma uude kodusse ja hakkasid naabriks Rannapere pansionaadile.

Valla lasteaedade direktoril Maie Roosil jagus tordi lõikamisel tänusõnu nii ehitajale, õpetajatele, lastevanematele, vallavalitusele, kuid kõige rohkem tublidele lastele, kes kogu kolimisprotsessi vapralt kaasa tegid.

„See oli meie pisikestele väga õpetlik aeg. Üheskoos pakkisime reedel kõik mänguasjad kastidesse ning esmaspäeval pidime uues majas leidma neile jälle sobiva koha. Väga suureks abiks olid lapsevanemad, kes koos õpetajatega aitasid esialgu tühjades tubades luua just sellise mõnusa ja lapsesõbraliku ruumipaigutuse,“ lausus Maie Roos.

Kõigile abilistele olid lapsed ise meisterdanud heade soovide hoidisepurgid, et tänusõnad avamisüritusest pikemalt kestaks.

Abivallavanem Marju Aolaid avaldas heameelt, et nüüd on kõik valla enda lasteaiad päris omades ning spetsiaalselt lastele kohandatud ruumides.

„Kümme aastat tegutses lasteaed Astri tänaval eramajas ning sai selle järgi ka oma nimeks Astri maja lasteaed. Paraku ei vastanud sealsed tingimused enam täielikult Päästeameti nõudmistele. Mul on hea meel, et kogu lasteaiapere võttis uued ruumid kiiresti omaks. Et lastel oleks ruumi väljas mängida ja joosta, otsustasime algselt tagasihoidlikuna planeeritud mänguväljaku ka peaaegu kaks korda suuremaks ehitada,“ lausus Aolaid.