Viimsis korraldatakse töömalevaid juba alates 1998. aastast ja igal aastal soovib järjest rohkem noori malevas kaasa lüüa. Maleva põhikorraldajaks on Viimsi Noortekeskus koostöös vallavalitsuse ja kohalike firmadega.

Viimsi Õpilasmalev on mõeldud neile 13-19-aastastele Viimsis elavatele noortele, kes soovivad teha suvel tööd ning veeta koos sõpradega malevas vaba aega.

Malevasuve ettevalmistamine algas tänavu juba enne eriolukorra väljakuulutamist, ent paratamatult mõjutab üldine olukord ka malevat. See suvi erineb eelmistest seetõttu, et töökohti on vähem kui varem. Malevad toimuvad juulis ja augustis kahes vahetuses. Neli nädalat järjest töötavad 56 malevlast heakorrarühmades ja ettevõtetes, et saada töökogemus ja toredaid sõpru. Teine vahetus algab 10. augustil, kus kokku osaleb 60 last.

Lisaks 4-tunnistele tööpäevadele pakub Viimsi Õpilasmalev noortele motiveerivaid üritusi väljaspool tööaega, põhiliselt vabas õhus ja väiksemates gruppides. Kavas on rühmade vahelised võistlused, bowling, töötukassa koolitused, kokandus jt tegevused. Tööd ja vaba-aja tegevusi juhendavad rühmajuhid Viimsi Noortekeskustest ja väljastpoolt, kes on läbinud laagrikasvataja koolituse.

Õpilasmalev on abiks noorte töökasvatuse edendamisel ning aitab noori ette valmistada tööturule sisenemiseks. Õpilasmalevas omandab noor üldjuhul oma esmase töökogemuse, saades tulemustele vastavat töötasu. Noored puutuvad kokku erinevate töödega, mis aitab neil tulevikus paremini oma valikuid teha.

On tore näha, et noortel jagub suvepuhkuse ajal soovi tööd teha ja malevaelust osa saada. Paljudele noortele on see esimene töökogemus. Küllap saab uute sõpradega koosoldud aeg olema positiivne ning elamusterohke.

Viimsi Õpilasmalevas tegutseb 5 heakorra rühma, kus tehakse tööd Viimsi korrastamiseks. Peamiseks tööandjaks noortele on Viimsi Vallavalitsuse ehitus- ja kommunaalosakond. Lisaks on noortel võimalus töötada Viimsi Vabaõhumuuseumis, lasteaedades, abistada üksi elavad eakaid, korrastada mänguväljakuid ja randa.

Ettevõtetest pakuvad sel aastal malevlastele tööd Viimsi Cafe Lyon, Tallinn Viimsi SPA, Viimsi Apollo, Viimsi Sportland, Viimsi Hambakliinik, Viimsi Selver, Koduekstra ning uue koostööpartnerina Lastepood Pisipai. Suur tänu kõigile neile, kes malevlastele tööd pakuvad ja malevale kaasa aitavad!

Ilusat malevasuve!