EELKI Viimsi Püha Jaakobi kirikus avati 15. mail näitus, mis koondab kahe aasta jooksul joonistatud pilte Viimsi valla erinevaist paigust – Randverest, Haabneemest, Tammneemest, Prangli saarelt, mõned pildid ka Pirita ürgorust ja mujalt. Näitus kannab nime „Aeg maha visandiplokiga“. Joonistuste autor on Siiri Taimla-Rannala.

Siiri Taimla-Rannala on Randvere elanik ning ütleb, et on jäädvustanud oma elukoha lähedasi paiku. „Sel näitusel võiks tunda mullalõhna, mere soolast maitset, hommikust metsarada, kuskilt läbi silkavaid lapsi, siin on oja ääres kükitamist, vihmast märge visandeid, mõnes pildis lumme mattunud staadionit. Olen oma joonistustesse jäädvustatud pausihetked, aeg-maha-hetked enne ja pärast tööpäeva. Võiks öelda, et see on pildiline tõend akude laadimisest – astud hetkeks rajalt maha, jätad tööd-tegemised selja taha ning lähed lähimasse metsa või randa joonistama,“ kirjeldab autor oma joonistusi ja lisab, et neis võib näha hommikusi pikki jalutuskäike Randvere metsas. „Salarajal, lambarajal, hobuseringil, Tädu rajal, suurel metsaringil – nii nimetame oma peres erinevaid jalutusradu Randvere külas. Mitmes joonistuses olen jäädvustatud meie pere käigud Prangli metsikusse randa, kus aeg on eriliselt maas, liivarand eriti hea maandumisala. Üks hea laadimiskoht oli suviselt soe Prangli kirikuaed, kiviaial ristide vahel vana puukiriku ja sooja leitsaku kritseldamine.“

Kunstnik toob veel välja, et joonistatud kohti iseloomustab ka lapsesõbralikkus. „Meie pere kolm last on saanud end neis kohtades hästi tunda. Prangli inimtühjas rannas saab kive lainesse pilduda, Pirita ürgoru liivanõlvadelt end hooga alla rullida. Viimsi raamatukogus on lastele loodud mõnus olemisruum. Meie kodule kõige lähemad Randvere metsad on kevadel täis ojasid, mis koroonakevadel olid laste lemmikkohad. Kui mul visandiplokk kaasas on, siis on lastel ka kindlus, et saab piisavalt kaua metsa oja äärde jääda,“ kirjeldab ta.

Eriline tänu läheb Siiri poolt Tanel Rannalale, kes on paljude fotode autor ja kaaslane joonistusrännakutel.

Näitus on avatud kuni 14. juunini.

Valik töid, mis näitusele jõuavad. Fotod: erakogu