Viimsi vabaõhumuuseum pakub mitmeid põnevaid programme, mida tasub uudistama tulla terve perega.

Viimsi vabaõhumuuseumi moodustavad ajaloolise Kingu rannatalu hooned: 1824. ehitatud rehemaja, 20. sajandi alguses valminud elumaja ning Kirovi kalurikolhoosi ajal taastatud ait, laut, kalurielamud ja võrgukuurid. Siin on palju huvitavat ajalugu ja esemeid, mida uurida ja avastada. Mererand ja vana rannaküla miljöö pakuvad kauneid vaateid ja aitavad luua meeldejäävaid hetki. Lapsed saavad uudistada lambaid ja lustida kiigeplatsil. Muuseumi õuel on igal laupäeval avatud taluturg, kus kaubeldakse eestimaise toidukraamiga ja alati on saada värsket kala. Ka talvisel perioodil pakub muuseumipere külastajatele mitmeid köitvaid ja kaasahaaravaid elamusprogramme.

Pakume tõelist kohvinaudingut
Muuseumi kohviprogrammis osalejad saavad vanaaegsel kombel kohvi valmistada. Rohelised kohvioad röstitakse brenneriga, jahvatatakse käsitsi vanas kohviveskis ja pannakse pliidile keema. Kogu talu on täis meeldivat kohvihõngu, nauditakse värskelt valminud kohvi ja maitsvat kohvikõrvast. Kohvivalmistamise  juurde räägitakse kohvi ajaloost Eestis ja lõhnadest, mis sadakond aastat tagasi Tallinnasse saabujaid merel tervitasid ning kuidas peen välismaa jook randlaste seas võrreldes sisemaaga varakult populaarseks sai.  

Räägime salakaubaveost ja salapiiritusest
Salakaubavedu on olnud osa rannarahva elust. Salapiirituse programmis avatakse piirituse veo ja smugeldamisega seotud teemasid – randlaste salakaubaveo kujunemisest ja suuräriks muutumisest, Soome keeluseadusest, alternatiivsetest kaubaartiklitest ja kuulsatest piiritusekuningatest. Näha saab esemeid, millega vanasti salaviina veeti – piiritusetorpeedot, kanistreid ja plaskusid. Tähistame rahvakalendri tähtpäevi

Lapsed ja noored on oodatud osalema toredates rahvakalendriprogrammides – vastlakombestikku tutvustavas vastlaprogrammis „Vanaaegne vastlatrall“. Meeleolukad vastlatrallid toimuvad vabaõhumuuseumis 10.–20. veebruarini. Osalejad saavad sõita vanaaegse karusellkelguga, meisterdada sääreluuvurri, udjada „sigu“ põllule, mekkida seajalga ja süüa vastlakukleid. Lisaks toredale tegevusele tutvustatakse vanu vastlakombeid.

Kui vastlapäev peetud, siis on tore võimalus osaleda kevadpühadest ja munapühadest rääkivas programmis „Laste lihavõtterõõm“ ja talutoimetustest pajatavas programmis „Rehetare tarkused“, mille kohta saab lugeda muuseumi kodulehel.

NB! Viimsi vabaõhumuuseumi elamus- ja haridusprogrammid on mõeldud gruppidele, vajalik on eelregistreerimine. Aja saab broneerida, kirjutades info@rannarahvamuuseum.ee või helistades 606 6952.

Muuseum on talveperioodil avatud:

Teisipäevast reedeni 12–17

Laupäeval ja pühapäeval 10–17

Viimsi taluturg on avatud igal laupäeval 10–14

Viimsi vabaõhumuuseum asub Pringi külas Rohuneeme tee 53aVaata lisaks: www.rannarahvamuuseum.ee