20. detsembril tähistas Viimsi vald 30. taasasutamise aastapäeva ning tunnustas 2020. aasta jooksul oma valdkonnas silmapaistvaid tulemusi saavutanud inimesi ja organisatsioone. Pidulik gala toimus virtuaalselt Facebooki vahendusel otseülekandena Viimsi raamatukogu väliterrassilt.

Valla tunnustused anti välja järgmistes kategooriates: kultuur, sport, noorsootöö, keskkond, sotsiaalvaldkond ja Viimsi kaunimad kodud. Ära märgiti Viimsi kaasava eelarve projektid ning juba kevadel auhinnagalal välja kuulutatud aasta küla ja aasta pere tunnustused. 

Teeme ülevaate, kes ja mille eest sel korral tunnustuse pälvisid.

Aasta kultuuritegu: Prangli haridusseltsi korraldatud VII Saarte koolide pärimuspäevad

1.–13. septembril 2020 toimusid Prangli koolis ja rahvamajas VII Saarte koolide pärimuspäevad, kus olid esindatud kokku üle 100 õpilase ja juhendaja Ruhnust, Kihnust, Muhust, Mustjalast, Leisilt, Kaalist, Vormsilt ja Pärnust. Traditsioonilisi saarte õpilaste pärimuspäevi korraldatakse juba 2012. aastast. Ürituse eesmärk on üksteisele ja ka laiemalt tutvustada meie saarte traditsioone, kombeid ja pärimust ning väärtustada esivanemate kultuuripärandit. 

Prangli pärimuspäevad

Aasta kultuurisündmuste korraldaja Reet Kukk

Reet Kukk teeb tänuväärset tööd kirjanduse tutvustamiseks. Tema algatusel ja juhtimisel käib raamatukogus koos kirjandusring ning tema korraldatud kohtumised kirjanikega nii lastele kui ka täiskasvanutele on väga hinnatud. Viimsi Teatajas ilmuvad Reeda sisutihedad ja professionaalsed ülevaated raamatutest. Ta on suurepärane kultuurivahendaja, kes inspireerib raamatuid lugema ja lugemist armastama.

Reet Kukk

Aasta kultuurikollektiiv: Rannarahva muuseum

Rannarahva muuseum kohanes hästi koroonaaja iseärasuste ja tingimustega ning tõi Viimsi Festivali Viva virtuaalklubi saadetesse vanade kommete elurõõmsa tutvustamisega ning omaloodud ja esitatud rannarahva lauluga „Viimsi Õie“ lustlikku sisu. Nende korraldatud Rannarahva festival oli pärast kurnavat koroona lockdown’i vabastav ja hea meelelahutus. Muuseum oli ka professionaalne partner ja võõrustaja esmakordselt Viimsi vabaõhumuuseumis toimunud unikaalsel üleriigilisel virtuaalsel jaanipeol, millest sai ERR-i vahendusel osa kogu eesti rahvas.

    

Rannarahva muuseum

Aasta noor juhendaja: Gerly Tuur

Gerly on Tantsukool JJ-Street Viimsi pikaajaline ja energiline juhendaja. Tantsukooli noored osalevad tihti suurtes projektides, üks nendest on JJ-Street Streetshow, millest on kasvanud sel aastal 9. aastat toimuv Baltikumi suurim tänavatantsu etendus. Tantsukool korraldab koostöös välismaa tipptantsijatega koolitusi ja laagreid, millest noored saavad osa võtta ja uusi teadmisi ammutada. Läbi aastate on JJ-Street teinud koostööd Viimsi koolidega ning esinenud valla sise- ja välisündmustel.

Gerly Tuur

Aasta juhendaja: Anli Aja

Anli on rahvatantsurühmi juhendanud alates 2007. aastast. Tema käe all tegutsevad Randvere kooli juures rahvatantsuseltsi Pääsuke viis laste-, kaks ja kaks naisrühma. Sel sügisel moodustas ta uue tantsurühma Randvere kooli uusikutest. Anli on meelekindlalt otsinud lahendusi, et teha trenni edasi ka viiruse tõttu seatud piirangute tingimustes. Ta on ääretult loov, samas soe, toetav ja koostöömeelne.

Anli Aja

Aasta noor tegija: Tähe-Lee Liiv

Tähe-Lee on pianist, kes on edukalt osalenud arvukatel konkurssidel ja kel on noore muusiku kohta aukartustäratav repertuaar ning arvukalt tunnustusi erinevatelt konkurssidelt nii kodu- kui ka välismaal. 2019. aastal pälvis ta IX Eesti pianistide konkursi I preemia ja Tallinna Filharmoonia eripreemia. 2020. aastal saavutas ta võidu Eesti noorte muusikute konkursil ERR-i telesaates „Klassikatähed 2020“.

Tähe-Lee Liiv

Aasta tegija: Cärol Ott

Cärol on moekunstnik, kelle eesmärk on edendada aastaringselt saarel elavate inimeste elutingimusi ja populariseerida väikesaarte kultuuri. Oma moekollektsioonides, mis käivad kaasas maailma trendidega, kasutab ta saartel tarvitatavaid traditsioonilise käsitöö ressursse, paljud tooted valmivad kangajääkidest ja kudumitest. Kaubamärgiga CAROLXOTT võitis ta Eesti 2020 moeauhinna Hõbenõel. Cärol pälvis 2019 Viimsi aasta noore tegija tunnustuse ning Viimsi publik sai osa tema kollektsiooni „Kõik on trois!“ esitlusest.

    

Cärol Ott

Aasta noorsootöö preemia: Kertu Vahemets 

Kertu on mitmeid aastaid pühendanud Randvere noortekeskuse jätkusuutlikule arengule, et noortel oleks turvaline, kodune ja tore koos aega veeta ja tagasi tulla. Ta on tööd teinud südame ja avatud silmadega ning alati lahendusi leides. Nüüd tegutseb Kertu uudses Viimsi noortekeskuses, kus saab tänu mitmekülgsetele võimalustele ja oma tugevusi kasutades väga suurelt ja mitmekesiselt keskuse arengusse panustada.

Kertu Vahemets

Aasta sporditegu: MTÜ Martin Reimi Jalgpallikooli heategevuslik perepäev

MTÜ Martin Reimi Jalgpallikool on teist aastat järjest sidunud oma kooli perepäeva heategevusliku eesmärgiga, kaasates kohalikke asutusi ja tegijaid ning otsides meie kogukonnast inimesi ja asutusi, keda aidata. Nii toetasid nad eelmisel aastal Rannapere pansionaati ja kinkisid kiige. Sel aastal koguti raha invasportlasele Rauno Klausenile parema varustuse soetamiseks. 

Martin Reim ja Rauno Klausen

Aasta spordisündmuse korraldaja: MTÜ Korvpalliklubi Viimsi 

Covid-19 tõttu enneaegselt lõppenud hooaja jooksul jõudis KK Viimsi/Noto kümmet kodumängu Karulaugu spordikeskuses külastada 2296 inimest. See teeb keskmiseks publikuarvuks pea 230 inimest mängu kohta. Kui lisada live-ülekandeid ja TOP5 sooritusi vaadanud, siis kasvavad numbrid 5797-ni ehk keskmiselt pea 580-ni, mis teeb KK Viimsi/Noto kodumängudest suurima regulaarse spordiürituse Viimsi vallas.

Viimsi KK

Aasta noor treener: Bert Tippi

Bert on Haabneeme kooli kehalise kasvatuse õpetaja, spordiklubi SCF treener ja aktiivne sportlane. Ta on kõigile eeskujuks distsipliini ja sihikindla treenimisega. Tänu tema panusele on Haabneeme kool tunnustatud kui Harjumaa kõige sportlikum kool ning Bert ise valitud 2019. aastal Harjumaa aasta õpetajaks. Ta on kaasaegne õpetaja, kes muudab liikumise lapsele meeldivaks ning nauditavaks.

Bert Tippi

Aasta treener ja aasta seeniorsportlane: Bruno Nopponen

Bruno on Viimsi Veeklubi ujumistreener, kelle õpilased on võitnud ja saavutanud 2020. aastal suurepäraseid tulemusi. Tema kasvandike seas on Baltimaade meistreid, medalivõitjaid, Eesti noorte rekordiomanikke, Eesti meistreid nii klassikalistel basseinidistantsidel kui ka avaveeujumises. Ujujana on Bruno Nopponen ise kahekordne taliujumise maailmameister, mitmekordne medalivõitja ja maailmarekordite omanik. Lisaks on ta Eesti meister avavee 3 km ujumises ja mitmete avaveeujumise võistluste võitja. 

Bruno Nopponen lastega

Aasta võistkond: Viimsi Lauatenniseklubi võistkond

Viimsi Lauatenniseklubi võistkond koosseisus Pert Marten Lehtlaan, Erik Nüüd ja Jan Kenneth Toming on Eesti juunioride võistkondlike meistrivõistluste võitja. Samuti saavutas võistkond esikoha kadettide vanuseklassis ning Viimsi poistel on märkimisväärseid tulemusi nii Eesti tiitlivõistlustel üksikmängudes kui ka kadettide vanuseklassis ja paarismängudes.

Lauatennise võistkond_2020

Aasta sportlane: Sander Raieste 

Sander on KK Viimsi kasvandik, kes saavutas Hispaania meistriliigas võistleva Vitoria Baskonia ridades 2019/2020 hooajal Hispaania meistritiitli. 

Sander Raieste - Aasta meessportlane (002)

Aasta noorsportlane: Joonas Lember

Joonas on võitnud juuniorite paadiklassi GT-15 maailmameistrivõistlustel Rootsis Östhammaris hõbemedali. 2019. aastal tõi ta Saksamaal Rendsburgis toimunud EM-ilt pronksmedali ning 2020 hooajal võitis noormees Eesti meistritiitli ja Balti meistritiitli.

Joonas Lember

Aasta noorsportlane: Polina Timofejeva

Polina on ujuja, kes tuli 2020. aastal Baltimaade meistriks 200 m liblikujumises ning sai noorte arvestuses kaela kulla ja hõbeda. Põhjamaade meistrivõistlustel jõudis ta 200 m liblikujumises 5. kohale. Lisaks on tal arvukalt Eesti noorte meistrivõistluste poodiumikohti.

Polina

Aasta keskkonnategu ja aasta terviseedendustegu: Randvere kooli kooliaed

Kooliaia eesmärk on muuta õppimine huvitavamaks – aias saab teha vaatlusi, uurida, teha füüsilist tööd ja arendada kunstimeelt. Siin saab läbi viia põnevaid ja kaasahaaravaid tunde erinevaid õppeaineid integreerides. Randvere kooli kooliaia projekti on kaasatud ka kogukond ning tegevusi ja sündmusi planeeritakse jätkusuutlikkust arvestades. Näiteks kutsus kooliaed õpilasi ja töötajaid kõrvitsaid kasvatama, et need sügisel Tallinna loomaaeda kingituseks viia. 

Randvere kooliaed-

Aasta keskkonnategu: Viktoria Tuulas ja Ringmajandus MTÜ 

Viktoria on väga aktiivne kogukonna liige. 13.–21. juunil toimus tema ja Ringmajandus MTÜ eestvedamisel aktsioon Viimsi ja Muuga garaažimüük. See on üks ringmajanduse ja taaskasutuse edendamise näidetest ning sellist mõtteviisi ja selle nimel tegutsemist näitab Viktoria oma eeskujuga igal sammul.   

keskkonnategu

Aasta sotsiaalvaldkonnategu: Ivar Käsper

1.aprillil 2020 avati Prangli saare kiirabi tugipunkt, mille tegevust korraldab Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) kiirabikeskus. PERH-i kiirabikeskuse koolitusõde Ivar Käsper korraldab omakorda igapäevaselt kiirabipersonalile Põhja-Eesti piirkonnas erialaseid koolitusi ja õppusi. Ta on aidanud kiirabi tugipunkti käivitada ja Prangli saare kohalikud kiirabitöötajad välja koolitada. Muuhulgas elas Ivar mitu kuud saarel ning organiseeris aktiivselt koolitusi ja väljaõpet. Prangli kiirabitöötajad käivad ka mandril Ivari juures praktikal, kiirabiautos väljakutsetel sõitmas ja praktilist tegevust harjutamas. 

Ivar Käsper - Prangli iirabi

„Viimsi kaunis kodu“ auhinnad

Maris ja Jaan Viidu 

Siret Viirok ja Anti Vuti 

Eve ja Priit Rebane 

Triinu ja Toomas Järvi

Kadri ja Raido Lehenurm 

Katrin Kaldas 

Viimsi kaasava eelarve võiduideede esitajad

Viimsi valla 2021 kaasava eelarve eesmärk oli anda kõigile huvilistele võimalus esitada 50 000 euro ulatuses ideid valla elu edendamiseks. Tunnustuse pälvisid kaks kõige enam hääli saanud projekti idee autorit. 197 häält anti Viimsi siseskatepargi projektile. Idee autorid on Mikael Praman ja Jana Lillemets. 114 häält anti Viimsi hooajalise uisuplatsi rajamiseks. Idee autor on Anna Alen.

Aasta küla ja aasta pere

Veelkord märgiti ära sel aastal 11. mail, Viimsi valla sünnipäeval tunnustustatud aasta küla – Metsakasti küla ning aasta pere – Tõnu ja Viktoria Tuulas.

Tublisid ja tunnustust väärt tegijaid on palju

Viimsi tunnustab 2020 galal tunnustati neid, kes valiti parimatest parimateks. Kandidaate oli aga rohkem. Toome kategooriate kaupa välja kandidaatide nimed, sest kahtlemata väärivad ka nemad äramärkimist. 

Aasta haridusvaldkonna toetaja

Anna-Liisa Mäeots

Reeli Saluveer

Margit Kivimäe

Aasta haridustoetaja tunnustusele esitati mitu ettepanekut, kuid selles kategoorias sel aastal tunnustust välja ei antud. Esitatud kandidaadid ei vastanud tunnustuse kriteeriumile. Veel täpsemalt – kandidaatide esitajad ei mõistnud või ei teadnud aasta haridusvaldkonna toetaja tunnustuse mõtet ja tähendust. See on tunnustus vallaga seotud isikule või organisatsioonile, kes on aasta jooksul oma tegevusega toetanud õppeasutusi, edendanud kooli ja kogukonna vahelist koostööd või väärtustanud haridust.    

Aasta noorsootöö preemia

Kaire Tobias

Kadi Bruus

Birgit Eesalu

Ruth Oper

Jarno Nurm

Aasta keskkonnategu

Margit Kivimäe

Aasta sotsiaalvaldkonnategu

Eve Jänes

Ülle Landra

Vladimir Kallion

Ene Lill

Aasta kultuuritegu

Ljuba Keskküla

Viimsi raamatukogu

Aasta kultuurisündmuse korraldaja

Jekaterina Alipova

Aasta juhendaja

Agne Kurrikoff-Herman 

August Sarrap 

Kristjan Rosin

Reeli Saluveer 

Aasta sporditegu

Viimsi Lauatenniseklubi võistkond 

Spordinädal Viimsis, Spordiklubi Viimsi Sport MTÜ, Siiri Visnapuu

Korvpalliklubi Viimsi korraldutud spordivõistlused

Aasta spordisündmuse korraldaja

MTÜ Martin Reimi Jalgpallikool

Spordiklubi Viimsi Sport MTÜ, Siiri Visnapuu

Aasta treener

Ivo Lehtmets

Valdo Lips

Raimond Einer

Raivo Randmäe

Bert Tippi

Aasta võistkond

KK Viimsi/Noto

Viimsi MRJK naised

Viimsi Veeklubi ujumisvõistkond

Viimsi Talisuplusklubi JääRingi MM-i tiim

Aasta seeniorsportlane

Argo Unnuk

Aasta meessportlane

Armin Evert Lelle

Karl-Martin Rammo

Aasta noorsportlane

Pert Marten Lehtlaan

Artur Paut

Andre Näppi

Ats Andreas Prangli

Robert Pappel

Jorven Bruno Nopponen

Konrad Aleksander Sepp

Aleksander Kuusik

Liis Annus

Kristiaana Palmik

Maria Ioanna Haapsal

Karolina Kibbermann

Christa-Liza Schuster

Viimsi tunnustab 2020 on järelvaadatav Viimsi valla Facebooki lehel.

Viimsi vald tänab kõiki, kes Viimsi tunnustab 2020 raames kandidaate esitasid, ning kutsub ka käesoleval aastal tublisid inimesi ja tegusid märkama!