Viimsi kunstikooli näitus „(KUNSTI)õpetajad“

Viimsi kunstikooli galeriis avati 19. augustil kunstikooli õpetajate rühmanäitus “(KUNSTI)õpetajad”, millega tähistatakse nii Viimsi kunstikooli 45. sünnipäeva kui ka Viimsi Artiumi avamist. Näitusel on eksponeeritud kunstikooli õpetajate – Eda Kommitz, Karin Kalman, Paul Mänd, Anne Soop-Tohver, Mart Rand, Ivar Reimann, Anne Roolaht, Kätlin Stahl ja Matti Tapio Vainio – looming.

Näituse eesmärk on tutvustada Viimsi kunstikooli õpetajate kunsti ning alustada uue leheküljega kujutava kunsti eksponeerimisel Viimsis. Viimsi Artiumis avaneb kaks uut näitusesaali – Viimsi kunstikooli galerii ja kaasaegse kunsti galerii – Priit Pärna näitusega.

Viimsi kunstikooli õpetajad käsitlevad oma õpetusega kujutava kunsti erinevaid vorme, mille uurimisel keskendutakse oma väljenduskeele leidmisele ning kunsti laiaulatuslikule tundmisele ja mõistmisele. Kujutav kunst on ühiskonnas laialt levinud ja kunstiajalugu uurides on võimalik tõdeda, et visuaalsel ja plastilisel kunstil on olnud oluline roll juba ammustest aegadest.

Inimene on alati tahtnud jätta endast jälge, alates Indoneesia Sulawesi saare koopamaalingutest, valitsejate portreedest kuni kaasaegse kunstini. Noore kunstniku väljendusoskuste arenedes hakkab ta märkama rikkalikku ja huvitavat maailma, mis on täis mustreid, väärtusi, kunstivoolusid, vorme, sümboleid ja keelekujundeid (metafoore). Pärast oma väljenduskeele leidmist hakkab kunstnik kasutama oma teostes huvitavaid semiootilisi ühendusi.  

Kunstiõpetaja on tegevkunstnik, kes eksponeerib oma kunsti ja õpetab kunstivoolusid õpilastele. Kunstiõpetaja eesmärk on äratada ja toetada õpilase loomingulist arenemist, õpetades traditsioonilisi kunstitehnikaid ja arusaamu, kuid ka kaasaegsemaid kunstiliikumisi. Käesoleva näituse kunstnikke seob kunstiõpetaja töö ja näitus toob välja Viimsi kunstikooli õpetajate erinevad loomingulised väljendusviisid. Sellel näitusel on kunstiõpetaja eesmärk ja roll inspireerida oma loominguga. Näituse kunstiteosed peegeldavad kunstnikku ennast ja kunstiajalugu erinevate ideede ja kunstivoolude kaudu. 

Näitus jääb avatuks 1. oktoobrini ja sissepääs on tasuta.