Jõulud on ukse ees ning ka meie valmistume aasta üheks muinasjutulisemaks ajaks. Viimsi mõisapark muutub pühadeootuses maagiliseks jõulumaaks ja vahvaid sündmusi jagub nii advendiaega kui ka uude aastasse.

Viimsi mõisa ees on aastaid säranud jõulutuledes kuusk. Imeline jõuluvalgus süüdati ja jõulumeeleolu lisavat muusikat mängiti aga kogu mõisapargis esimest korda möödunud aasta jõulude ajal. See sai viimsilaste poolt äärmiselt sooja vastuvõtu ning seetõttu soovime sellest teha toreda traditsiooni. Nõnda loome ka tänavu detsembri- ja jaanuarikuuks mõisaparki Viimsi jõulumaa. Tulevad jõulutuled ja sündmused, milledest ka keerulisel koroonaajal on loodetavasti siiski võimalik osa saada. 

Pühadeaeg algab 1. advendil

Viimsi jõuluaja avasündmuseks on advendiküünla süütamine ja jõulumaa avamine Viimsi mõisapargis pühapäeval, 28. novembril algusega kell 15. Osalevad ja rahva poole pöörduvad Viimsi vallavanem Illar Lemetti, Eesti sõjamuuseumi direktor Hellar Lill ja EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv. Advendilaule esitavad Viimsi koorid, dirigentideks on Vaike Sarn, Andrus Kalvet, Indrek Umberg ja Aarne Saluveer. Osaleb Eesti sõjaväeorkestri brassansambel TopBrass. Sõjamuuseumis Viimsi mõisas töötab kogu päeva jooksul (kell 11–18) kohvik ja jõuluvana postkast. Samal õhtul kell 17 toimub Viimsi Püha Jaakobi kirikus advendikontsert „Hing igatseb taevast“ – esinevad Maria Petrov (sopran), Ka Bo Chan (kontratenor) ja Hille Poroson (orel).

Detsembris oleme jõululainel

Reedel, 3. detsembril kell 18 toimub Viimsi huvikeskuses „Valguse ootuse“ kontsert – esinevad segakoor Viimsi, dirigent Vaike Sarn, ja rahvamuusikaansambel Pirita, juhendaja August Sarrap. 

II advendil, pühapäeval, 5. detsembril kell 18 toimub Viimsi mõisapargis valgusetendus. Laupäeval, 11. detsembril kell 12 on aga EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus Viimsi muusikakooli kontsert, mis planeeritakse ilmselt ilma publikuta ja huvilistele jälgitavana ViVa TV Facebook Live’i ja Youtube’i ülekandena.       

Pühapäeval, 12. detsembril kell 18 algab III adventi tähistav laternamatk alguse ja lõpuga Viimsi mõisapargis. 

Viimsi jõulumaa

Muinasjutuline jõuluküla

IV advendi ajal saab meie armsast mõisapargist kaheks päevaks Jõuluküla, kus õhus on nii maitsemeeli paitavat piparkoogilõhna kui ka jõuluootuse salapära. Laupäeval ja pühapäeval, 18.–19. detsembril on Jõuluküla avatud kell 11–18. Osa saab meelelahutusprogrammist, kohal on jõuluvana, lapsed saavad sõita karusselliga ja töötavad jõulumüügiletid.   

Ja jõulud ongi käes!

Laupäeval, 18. detsembril kell 17 toimub Viimsi huvikeskuses jõulukontsert, kus esinevad ViikerKoor, dirigent Indrek Umberg, ning Viimsi Ukuleleorkester, juhendaja Joosep Sang.  

Pühapäeval, 19. detsembril kell 14 toimub Viimsi huvikeskuses Kaitseliidu Tallinna maleva orkestri bigbandi jõulukontsert.

Viimsi valla 31. taasasutamise aastapäeval, esmaspäeval, 20. detsembril kell 18 toimub valla aastalõpu tunnustusüritus „Viimsi tunnustab 2021“. Tänavused väljapaistavad saavutused väga erinevatel elualadel saavad tunnustatud. Üritus on planeeritud ilma publikuta ja huvilistele jälgitav ViVa TV Facebook Live’i ja Youtube’i ülekandena.            

Jõulupühade ajal toimuvad Viimsi Püha Jaakobi kirikus reedel, 24. detsembril kell 17 Jõuluõhtu jumalateenistus, mis on jälgitav Facebook Live ja Youtube’i ülekandena ning laupäeval, 25.detsembril kell 17 Toomas ja Inga Lunge jõulukontsert „Nagu Ingel“. 

Esmaspäeval, 27. detsembril kell 20 toimub Viimsi Raamatukogus Viimsi ViVa TV aastalõpuprogramm, kus on osalemas aasta jooksul Viimsi ViVa programmides kaasa teinud esinejad. Programm on jälgitav ViVa TV Facebook Live ja Youtube’i ülekandena.            

Kõik avalikud sündmused toimuvad vastavalt kehtivatele piirangutele. Jälgi COVID reeglite infot kriis.ee

Viimsi jõulumaa sündmusi korraldavad koostöös Viimsi vald, Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri muuseum ja Rannarahva muuseum. Jõulukalendris on veel Viimsi huvikeskuses, EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus ja Viimsi koolis toimuvaid sündmusi. Virtuaalses keskkonnas – Viimsi Kultuuriaknas on võimalik jooksvalt lisada veel toimuvaid jõuluaja tegemisi.