Foto: Jane Saks

Režissöör, stsenarist ja lavastaja Jaan Kolberg asutas käesoleva aasta kevadel Viimsi draamateatri. Esimese lavastusena toob ta koos näitlejate Maria Teresa Kalmeti ja Jaan Tristan Kolbergiga publiku ette Jean- Claude Carriére näitemängu „Meelespea“.

Kuidas Jaan Kolberg Viimsi draamateatri loomise ideeni jõudis, ei oska ta ka ise täpselt öelda. „Sageli on nii, et mingil ajahetkel tuleb „õige“ mõte pähe. Kust see tuleb või miks mõte varem ei tulnud, ei oska ma öelda,“ arutles Kolberg uue teatri loomisest. Tema sõnul on Viimsis tugev loominguline potentsiaal, sest poolsaarel ja selle lähedal elab palju toredaid näitlejaid.

Maria Teresa Kalmet. Foto: Jaan Kolberg

Kuna tegu on verivärske ettevõtmisega, siis esimesteks eesmärkideks on Kolberg seadnud teatri toimima saamise ning esiklavastuse õnnestumise. „Soovin teenindada Viimsi elanikkonda ja pakkuda neile kunstilist naudingut,“ lisas ta. Nii jõuabki juba novembri keskpaigas publikuni Carriére suhtedraama „Meelespea“, mille Kolberg ise lavastab. Tegu on näitemänguga, kus tegelasteks on mees ja naine. Mees on jurist, teenib raha ja käib igal õhtul väljas erinevate naistega, kelle kohta hakkab päevikut või meelespead pidama. Ühel õhtul, kui tema koduks on jäänud praokile, satub tema juurde üks võõras naine. Kes ta on ja miks ta tuli? Mehe ja naise suhe hakkab arenema, kuid mitte suunas, mida me võiksime oletada. Lavastuse lõpp on mõneti ootamatu ning pisut ka kurb.

Osatäitjaid kehastavad EMTA lavakunstikooli 30. lennu lõpetanud noored näitlejad Maria Teresa Kalmet ja Jaan Tristan Kolberg. „Nad on nii ägedad ja haakuvad tükiga väga hästi,“ lisas lavastaja. „On rõõm olla nende näitlejakarjääri algusteel osaline, sest ma haistan noortele suurt tulevikku.“

Jaan Tristan Kolberg. Foto: Jaan Kolberg

Viimsi draamateatri looja leiab, et viimsilane võiks lavastust vaatama tulla, kuna tükk pakub publikule kunstilist elamust. „Viimsi inimene võiks olla draamateatri loomises osaline. Ilma vaatajateta võib teha mida iganes, kuid sellel ei oleks siis ju mõtet. Meie teeme oma tööd ikka publikule mõeldes,“ sõnas Kolberg. Ka järgmiste lavastuste mõtted on mehel juba olemas. „Mind eksperimentaalneteater väga ei tõmba, aga kui mõelda ja ringi vaadata, siis dramaturgiat, läbi mille publik kunstilise elamuse saab, on palju,“ jagas ta mõtteid tuleviku osas ning kutsus kõiki, kes moel või teisel teatri tegevusse panustada soovivad, endaga otse ühendust võtma. Kontaktid on leitavad teatri kodulehelt viimsiteater.ee.

INFO

„Meelespea“ etendub 17., 18. ja 19. novembril kell 19 Viimsi Artiumis, pileteid müüb Piletilevi ja enne etendust saab osta ka kohapealt.

Viimsi draamateatri kohta saab rohkem infot kodulehelt viimsiteater.ee.