11. novembril ootab Viimsi Artium publikut suurde saali kohtuma rahvusvaheliselt tunnustatud dirigentide Neeme ja Kristjan Järviga.

Loomingulise kohtumise “Järvi Sessions: kontsert-vestlus KIRG” käigus jagavad Neeme ja Kristjan Järvi oma kogemusi dirigeerimise, loomingu ja juhtimise vallas. Vestlusringi, milles Neeme ja Kristjan Järvi kõrval osalevad mitmed teisedki loomingulised isikud, on teemadeks kirg muusikas, inimeste juhtimine, ühendamine ja loomingulise potentsiaali avaldumine. Kontserdil musitseerivad MUBA ja Viimsi muusikakooli noored interpreedid.

„Dirigeerimine ei ole üksnes partituuri tundmine ja tõlgendamine, vaid see on ka loo rääkimine oma emotsioonide ja muusika kaudu. See ongi looming, ongi elu,” sõnas Neeme Järvi. Loomulikult kõneldakse ka muusikast kui neid teemasid ühendavast jõust ja allikast. „Muusika suudab käivitada alateadliku mehhanismi, milles peituvad kõik vastused,” sõnastas Kristjan Järvi oma mõtte.

Viimsi Artiumis toimuv “Järvi Sessions Vol. 2” on jätk 3. oktoobril Arvo Pärdi keskuses avalöögi saanud sündmustesarjale. Sündmusele eelnevad 9.–10. novembril avatud proovid/meistriklassid, mille käigus juhendavad dirigendid Neeme ja Kristjan Järvi MUBA ja Viimsi muusikakooli noori interpreete. See on noortele muusikutele ainukordne võimalus saada õpetust nii mainekatelt loojatelt.

Autor: Kaari Saarma.

Muusika ja poeesia

12. novembril alustab Viimsi Artium kaasaegse kunsti galeriis uut sarja “Muusika ja poeesia @ Viimsi Artium”, mille esimesel sündmusel astuvad üles luuletaja Kristiina Ehin ja muusik Silver Sepp. Esitusele tuleb värske luule- ja lauludekava “Janu on kõikidel kaks“, millega esitletakse Kristiina samanimelist luulekogu.

See on õhtu täis laululist luulet ja luulelisi laule, fantaasialendu ja loomepuhanguid, sõnade sügavaid kaeve ja laulude ladvasahinaid. Kõrvuti loodud laulud ja kaua küpsenud luule kõlavad kokku kordumatuks tervikuks, mis räägib hingerahu otsimisest ja armastuse hoidmisest keset viirusi ja sõjasõnumeid.

Kristiina Ehini uusim sürrealistlike elementidega lüürika kutsub kuulajat Ajajõe kaldale veepeegeldustest iseennast, oma rahvast ja värsket kokkukuuluvustunnet otsima. Luulekogu on järg Ehini üheksandale luulekogule “Janu on kõikidel üks“.

Silver Sepp jutustab vanade ja verivärskete laulude kaudu lugusid sellest, kuidas hoida ärevatel aegadel rõõmu ja elujanu. Tema lugusid iseloomustab helgus ja publiku kaasahaaramine. Lõpetuseks esitlevad Kristiina ja Silver koos oma värsket laulu „Inglisillal“.

Hoia ennast Viimsi Artiumis toimuvaga kursis: www.viimsiartium.ee.