Toriseja teab – tavaline on küllalt hea

Poeg pruudiga torisejal külas: Liisa Aibel, Tarvo Sõmer ja Elar Vahter.
Poeg pruudiga torisejal külas: Liisa Aibel, Tarvo Sõmer ja Elar Vahter.

Esko on üks täiesti tavaline keskealine mees. Ta elab Põhja-Soomes, sõidab ringi Ford Escortiga, sööb kartulit ja teeb puutööd ning teab, et iga mees peab omale eluajal kirstu meisterdama.

Ta näeb teiste vigu ning ei hoia end hetkekski tagasi, et nendest teada anda. Esko on ka ise elus eksinud – korra või kaks.

Rakvere Teatri lavastuse „Kõike head, vana toriseja” Esko elu on nii lihtne, kõik peaks olema justkui paigas, kuid alati ei lähe kõik nii nagu planeeritult. Eriti kui külla on tulnud Helsingis elav tänapäevaste eluvaadetega poeg oma pruudiga.

Lavastaja Eili Neuhausi sõnul on see lugu ühest tavalisest inimesest, kes käitub ebatavaliselt. Ta leiab, et kui kargele mehele lähedale saada, näeb seal tegelikult tohutut elujaatust ja elamise tarkust, lisaks on tegu muidugi ka vana toriseja ja tema abikaasa armastuslooga.

Tuomas Kyrö romaani „Kõike head, vana toriseja” on dramatiseerinud Urmas Lennuk, lavastanud Eili Neuhaus. Osades Tarvo Sõmer, Tiina Mälberg, Liisa Aibel ja Elar Vahter. Südamlik komöödia jõuab Viimsi Huvikeskuses publiku ette 4. septembril kell 19.
Rakvere teater