Sügisene teatrihooaeg tuleb Viimsi Huvikeskuses taas meeleolukalt mitmekesine. Sel sügisel jõuavad armsate külastajateni mitmed kevadel ära jäänud etendused.

Viiruse leviku tõkestamiseks oleme kasutusele võtnud erinevad meetmed, et nii meil kui külastajatel oleks turvaline. Võtame teid vastu, kui oleme ise terved. Samuti palume ka teil haigena (või kui olete kokku puutunud haigustunnustega isikuga), etendusele mitte tulla.

Palume teatripiletite kohapealt ostmisele eelistada piletite ostmist e-piletitena Piletimaailma ja Piletilevi veebilehtedelt. Viimsi Huvikeskuses toimub piletimüük alates septembrist kolmapäeviti 10-16. Pileteid saab broneerida telefonil tel 602 8838 või e-posti aadressil viimsi@huvikeskus.ee.

Ootame rõõmuga teiega taaskohtumist!  Head uut teatrihooaega!

Viimsi Huvikeskus

4. septembril Rakvere Teatri etendus “Kõike head vana toriseja”

Osades Liisa Aibel, Tiina Mälberg, Tarvo Sõmer, Elar Vahter

Tuomas Kyrö on soomlaste Andrus Kivirähk, kuid ta ei kirjuta eestlastest, vaid soomlastest. Vana Toriseja valmistub juba eluajal oma matusteks, aga nii mõndagi on veel tegemata. Kõigepealt tuleb koostada endale muidugi järelhüüe. Kes tunneks vana Torisejat veel paremini kui tema ise? Ka hauakivi saab soodsamalt kätte, kui odavmüükidel juba eluajal pilk peal hoida. Pärandi jagamine – kindlasti tuleb see asi ise korda ajada. Ja mis kõige tähtsam – vana Toriseja kohustus on lugeda üles kõik need vead, mida tema ümbritsevad on elu jooksul korda saatnud. Tõele au andes tuleb siiski etteruttavalt tunnistada – ka vana Toriseja on elus ühe korra eksinud. Või siis kaks. Oleneb kuidas asjale vaadata.

Loodetavasti paneb lavastus mõtlema Helsingi-Tallinna tunneliehitajaid, et kas poleks kasulikum see tulevane vennasrahvaste sild rajada hoopis Rakvere ja Helsingi vahele?

22. septembril Andres Dvinjaninovi monokomöödia „Vanuse viiskümmend varjundit“

Kui vana sa oled? 30? 40? 50? 60? On sel tähtsust?

Me vananeme, kas tahame seda, või mitte. Kas oleme vanemaks saades targemad? Mis juhtub meie vestlusteemadega? Kuidas mõjutavad aastad meie maitset, juuste värvi ja kaalu? Vananemisega kaasnevaid iseärasusi lahkab armastatud näitleja ja lavastaja Andres Dvinjaninov, kes on lavalaudu vallutanud ja publikut hullutanud pea nelikümmend aastat.  Nüüd, oma kuuekümneviienda, vabandust, 56. eluaasta lävel räägib ta eelarvamustevabalt ja teravmeelselt unustamisest, tervisest, abielust, plastilisest kirurgiast, pidutsemisest, treeninguhüsteeriast, söömisharjumustest ja paljust muust.

Igaühe elus jõuab varem või hiljem kätte see hetk, kui ilmub esimene hall juuksekarv. See võib tunduda tragöödiana, või siis hoopis inimliku komöödiana, kui hoolimata alatasa kadunud prillidest õnnestub mitte kaotada huumorimeelt.

Tere tulemast ebapopulaarteaduslikku uuringuprogrammi, silmiavavasse ja raputavalt naljakasse komöödiasse!

24. ja 27. septembril „Lotte Ja Klausi muusikatund“

Mis juhtub, kui koeratüdruk Lotte leiab onu Klausi reisikohvrist igasuguseid huvitavaid vidinaid?

Tuleb välja, et rännukoer Klaus, kes maakerale kaks korda tiiru peale teinud, on oma reisidelt kaasa toonud vahvaid muusikainstrumente. Uudishimulik Lotte tahab loomulikult teada, missuguseid helisid saab neist instrumentidest välja võluda.

Tunnis tutvustavad Lotte ja onu Klaus vahvaid pille ning esitatakse tuntud laule Lotte-muusikalidest. Kontsert on inspireeritud Janno Põldma ja Heiki Ernitsa Lotte lugudest ja laulud on Priit Pajusaare ning Leelo Tungla sulest, osatäitjatena esinevad Gerli Padar ja Toomas Laur.

29. septembril Pille Pürg „Kutse juubeliks!“

Pille Pürg on vaatajaid üllatanud juba aastaid vaimustavate paroodianumbritega. Seekord tuleb etenduses „Kutse juubeliks!“ lavale 10 Eesti prominenti. Pille valmistub juba aegsasti oma peoks ja see kõik algab otse vaatajate pilgu all. Keda kutsuda Eesti kuulsustest, kui lauas on vaid viimased vabad kohad jäänud? See on keeruline ülesanne ja vajab teatripubliku abi! Pille avab nii mõnegi külje ka endast ja räägib, milline ta juubel välja peaks nägema, kes sinna peaks tulema ja keda ta iialgi sinna ei kutsuks – olgu kingitus ümbrikus kui suur tahes. See etendus värskendab nii keha kui vaimu, pange oma naeruhääled valmis!

11. oktoobril LendTeatri psühholoogiline põnevik “Meelepete”

Kujuta ette, et su mõistus on Rubiku kuubik. Kuubiku iga külg vastab kindlale küljele sinu olemusest. Aga küljed on segamini ja see on sinu kontrolli alt väljas. Sest sinu mõistatust üritab lahendada keegi teine, kes ei tea ka päris täpselt, mida ta tegema peaks.

“Meelepete” (*Mindgame”, A. Horowitz) uurib teadvuse hämaramaid külgi. Kolm tegelast, kellest ükski justkui ei vasta kirjeldusele temast. Nimed on sassis, vanused on sassis, eesmärgid on hägused. Ja on vaid üks väike ruum, kust välja ei saa. Kes jääb ellu? Kellel on kontroll? Mis on päris?

16. oktoobril Teoteatri etendus “Abielutunnistus”

Abielutunnistus – Eestis on see vaid mälestus kordumatust või siis korduvast päevast ja imeharva võib seda dokumenti veel edaspidigi vaja minna. Iisrealis on lugu teisiti. Abielutunnistus on ühtlasi abieluleping ja kui sinu lapsed abielluda kavatsevad, tuleb see dokument esitada rabinaadis, sest ainult rabid sõlmivad seal maal abielusid.

Just niisugune aeg on käes Brozowskite perekonnas: Iisraeli ühe kuulsaima ja tunnustatuima komöödiameistri Ephraim Kishoni näidendi „Ha-ketubah“ (Abielutunnistus) tegelastel.

Daniel Brozovski tütar hakkab abielluma, kuid õnnetuseks on see dokument peres kaduma läinud. Mis saab edasi…

3., 6. ja 8 novembril Viimsi Muusikaliteatri muusikaline komöödia “Juukselakk”

On aasta 1962, õhus on tunda muutuste tuuli. Tracy Turnbladil, kes on suure südamega suur tüdruk, on vaid üks kirg – tantsimine. Tema unistus täitub päeval, mil ta pääseb televisiooni vaadatuimasse tantsusaatesse ja saab üleöö kuulsaks kõigi teismeliste seas. Teda kontrollitakse ja kiusatakse pidevalt teleprodutsendi Velma ja tema populaarse, aga tigeda,

tütre Amberi poolt. Ent kas uue tantsu- ja moetrendi looja Tracy suudab võita saate õelat valitsevat liidrit, vallutada nägusa Link Larkini südame ja võidelda ebaõigluse vastu, ilma et soeng seejuures sassi ei läheks?

24. novembril Vana Baskini Teatri etendus “Unerohi”

Prantsuse komöödia- ja vodevillimeister Claude Magnier kirjutas oma esimese professionaalsele teatrile mõeldud komöödia „Härra Masure“ juba 1956. aastal. Pea kolmkümmend aastat hiljem tõi Eino Baskin selle Vanalinnastuudios välja pealkirja all „Unerohi“. Lavastus kujunes teatri üheks kõige suurema publikumenuga komöödiaks. Toona mängisid seal näitlejad Roman Baskin, Ülle Kaljuste ja Vello Janson. Nüüd, 35 aastat hiljem, tähistab Vana Baskini Teater selle suurepärase situatsioonikomöödia taas lavaletoomisega oma 15. sünnipäeva, tehes lugupidava kummarduse teatri loojale Eino Baskinile.

Jacqueline on noor naine, kes on oma sõbra poolt hüljatud ja mehe poolt tähelepanuta jäetud. Ta võtab suurema koguse unerohtu, et mingilgi määral välja puhata. Majja siseneb autoga teele jäänud Claude, et helistada abi saamiseks. Januga joob ta tühjaks klaasi unerohuga, mille leiab laualt. Selle tulemusena uinuvad kaks inimest ühes voodis, teadmata teineteise olemasolust. Koju saabub Jacqueline’i abikaasa Robert…