Tantsuõpetaja Agne Kurrikoff-Herman: “Rahvatants meid ühendab”

INTERVJUU. Viimsi 100 Pidu mõisamäel annab võimaluse suure tantsu- ja laulupeo juhtmõte „Minu arm“ mõtestada lahti oma koduvalla rahvale ajal, kui ka vald ise on suure peo lävel, rääkis Viimsi Teatajale tantsuõpetaja Agne Kurrikoff-Herman.

Mida näevad ja kogevad külalised, kes tulevad Viimsi 100 Peole? Millele juhiksid tähelepanu?

Viimsi  100 tantsude ja laulude pidu rullib lahti sedapuhku tükikese tantsu- ja laulupeo juubelist.

Meie vallast on tantsumurule ja laulukaare alla suvisel peol teel peolised pea igast tantsu- ja laulupeo liigist. Terve hoogsa hooaja on harjutatud, õpitud ja lihvitud repertuaari, mis põimub lahti suvisel suurpeol juhtmõtte all „Minu arm“.

Mida tähendab Sinu jaoks järgmise peo juhtmõte “Minu arm”?

Minu arm on minu Eestimaa, minu Eestimaa on minu kodu tema kõikides erinevates vormides. Mulle meeldib mõelda, et igaühe sees meist on oma Eesti, oma pelgupaik, oma rõõmukoht, oma energiaallikas ja inimesed.

„Minu arm” on minu pere, minu kodukoht, minu inimesed. „Minu arm” on see, mida elu on andnud just mulle, võimaluse teha. Ja selle kõige juures minu lähedaste ring, kes võimaldavad mul seda teha.

On väga ilus mõelda, et nõnda palju inimesi on tulnud eesti tantsu juurde, et selliselt kanda edasi ja hoida just nimelt seda osa meie rahva omakultuurist.

Rahvatants ühendab, sellest saab mõtte ja elulaad. See on võimalus omal moel hoida Eestit ja kanda pärandit nii tantsusammudes kui ka oma kodukandi seelikutriibus.

Mina olen õnnelik. Elu on valinud mulle võimaluse seda tükikest eestlusest hoida ja mis kõige tähtsam, edasi anda.