Eesti Vabariik tähistab 24. veebruaril 103. aastapäeva. Suurt ühisüritust korraldada ei saa, aga oma riiki meeles pidada saame ikka. 

23. veebruaril kell 18 toimub ViVa Virtuaalklubi otseülekanne ja kontsert-mõtisklus „Sügavalt isiklik Eesti“ Eesti Sõjamuuseumist – kindral Laidoneri muuseumist. Saadet on võimalik jälgida valla Facebooki lehel www.facebook.com/ViimsiVald. Pranglis aga tähistatakse Eesti Vabariigi aastapäeva 24. veebruaril kell 16 toimuval üritusel Prangli rahvamajas.

Heiskame riigilipud!

Kuna meil ei ole võimalik minna üheskoos Pika Hermanni torni juurde Eesti lippu heiskama või aastapäeva paraadile, siis kutsume kõiki päikesetõusul heiskama riigilippu kodukülades ja saartel.

Kui oma külas lipuheiskamist ei toimu, saab varahommikul minna Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus 24. veebruaril heisatakse sinimustvalge pidulikult täpselt päikesetõusul kell 7.32. Koguneda palutakse kell 7.15. Kui lipp on lehvimas pakutakse kõigile kringlit ja sooja teed ning meeleolu loob pillimees. 

Lisaks on 24. veebruaril Viimsis võimalik lipuheiskamistseremoonial osaleda:

Miiduranna külas lipuplatsil Lahe teel kell 7.32. Lisainformatsioon: külavanem Eero Hammer (tel 505 1292).

Pärnamäe külas lipuplatsil Vehema tee ääres tiigi juures kell 7.32.

Lisainformatsioon: külavanem Siiri Visnapuu (tel 501 2517).

Randvere külas külakeskuse lipuplatsil kell 17.15. Kui on oma tops kaasas, saad osa kuumast joogist. Lisainformatsioon: külavanem Priit Robas (tel 5635 0000).

Tammneeme külas mereäärsel ajaloolisel sadamaalal kell 7.32.

Lisainformatsioon: külavanem Raivo Kaare (tel 503 4247).

Kelvingi külaväljakul lipuheiskamine otsustatakse nädalalõpul, täpsem informatsioon külalistis. Lisainformatsioon: külavanem Ants-Hembo Lindemann (tel 507 4143).

NB! Võimalik, et lipuheiskamine toimub ka siin nimetamata valla külades. Palume infot täpsustada oma külaseltsist või külavanemalt. 

Kell 8.30 toimub ka pärgade asetamine Johan ja Maria Laidoneri mälestusmärgi juures Viimsi mõisa pargis.

Haigena püsigem kodus, hoidkem distantsi ja laulgem läbi maski!

Ja veel: muusikaõpetaja kutsub Eesti sünnipäeval äratusmängule!

Bert Langeler, Viljandi Muusikakooli õpetaja ja puhkpilliorkestrite dirigent, kutsub 24. veebruaril, Eesti Vabariigi 103.aastapäeval hommikul päikesetõusu ajal kell 7.32 mängima (laulma) Eesti hümni oma kodu aknast, rõdult, aiast – kust iganes! Pereliikmed, sõbrad – leppige helistik kokku ja mängige hümni ka koos ansamblina ja tervitage eesti sünnipäeva! Las kõlada igaühel oma pill ja laul!