11.–13. septembril oli Prangli koolil au korraldada VII Saarte koolide pärimuspäevad, kus olid esindatud Ruhnu, Kihnu, Muhu, Mustjala, Leisi, Kaali, Vormsi ja Pärnu – kokku osales üle 100 õpilase ja juhendaja.  

Traditsioonilisi saarte õpilaste pärimuspäevi korraldatakse Eesti saartel juba 2012. aastast. Ürituse eesmärgiks on saada parem ettekujutus elust teistel saartel ning samas väärtustada esivanemate kultuuripärandit. Kuigi  kultuuripärandi säilitamine Eesti saartel on  pidev protsess ja osa igapäevasest elust, on oluline teadvustada, et iidsed tarkused aitavad meil kohaneda uuega.

Koostegutsemise lusti jätkus reede õhtust pühapäevani. Üritus algas Kelnase sadamast piduliku rongkäiguga. Pärimuspäevade lipu, mis toodi kaasa eelmisel aastal Kihnust,  heiskasid Prangli koolimaja õuele 6. klassi õpilased Anna Maria ja Hannes. Samas korraldati tutvumisõhtu koos mängude ja ühislaulmisega, lauad kaeti traditsiooniliste rannarahvatoitudega, vaadati Prangli õpilaste loodud filmi „Koolilood“.  

Kerged vihmahood laupäeval ei takistanud noori rõõmsalt edasi tegutsemast: töötubades õpiti kala suitsutamist ja võrguparandamist; villakraasimist, viltimist ja kangakudumist; tutvuti Prangli peremärkide ja ravimtaimedega nii metsas kui ka Prangli saarte loodusmuuseumis. Laulutuba pakkus võimalust laulda koos rahvalaule. Prangli ja Aksi saare ajalooga tutvuti lähemalt Prangli saarte talurahvamuuseumis. Kõik Prangli tähtsamad vaatamisväärtused näidati võõrustajate poolt  külalistele ette ja ekskursiooni lõpus korraldati väike viktoriin. Päeva tippsündmuseks kujunes väga mitmekesise kavaga õpilaste kontsert, kus jagati saarte pärimuskultuuri tantsude, laulude ja  muusika kaudu. Õhtu lõpetas lustakas simman, mille eestvedajaks oli tantsuõpetaja Agne Kurrikoff-Herman.

Väikesele  Prangli koolile oli pärimuspäevade korraldamine paras väljakutse, kuid suur on rõõm teadmisest, et me saime hästi  hakkama. On tõesti südantsoojendav lugeda külaliste tänusõnu  imelise koosveedetud nädalavahetuse eest: “Sellise väikese kogukonnaga teha nii suur laager täiuslikult, kuid samas mõnusalt, ladusalt, pingevabalt. Imeline töö – aitäh teile kõigile!”

Lisaks õpetajatele ja õpilastele aitasid ürituse õnnestumisele kaasa kohalikud pranglilased ja Prangli saare sõbrad. Tuhat tänu teile! Täname ka sponsoreid suurepärase toetuse eest! Kallid Mikuhansu, Mardi Puhkemaja, Prangli Kämping, Prangli Laevaliin, Armin Karu, Tuuleliinid, Puiduhake, Acuma, Prangli saarete talurahvamuuseum, Mati Kõresaar, Prangli Travel, Devin, Kadarbik – olite abiks, et  korraldada pärimuskultuuri väärtustav üritus koolinoortele.