Rakvere Teater annab külalislahkuse ordeni taas Viimsi Huvikeskusele

Viimsi Huvikeskus tänab Rakvere Teatrit ja oma kliente. Pildil Margus Talsi (Viimsi Haldus) ning Heidi Kirsimäe ja Kalle Erm (Viimsi Huvikeskus) tunnustusega. Foto:Viire Ernesaks
Viimsi Huvikeskus tänab Rakvere Teatrit ja oma kliente. Pildil Margus Talsi (Viimsi Haldus) ning Heidi Kirsimäe ja Kalle Erm (Viimsi Huvikeskus) tunnustusega. Foto:Viire Ernesaks

2001. aastal otsustas Rakvere Teater hakata välja andma oma parimatele koostööpartneritele ordeneid. Ikka selleks, et tunnustada kõiki neid inimesi ja mängupaiku, keda teater aastate jooksul on märganud ja tänada tahtnud. Kes on olnud rohkem kui vaikivad partnerid.

5. septembril kui teatris esietendus Selma Lagerlöfi „Charlotte Löwensköld”, antakse üle ka Viimsi Huvikeskusele Rakvere Teatri külalislahkuse orden. Märkimisväärseks teeb asjaolu see, et Viimsi võõrustajad pälvivad ordeni juba teist korda, sest sama juhtus ka 2013. aastal. Kindlasti pole see märk sellest, et Rakvere Teatril pole enam kusagil mujal oma etendusi mängimas käia kui Viimsis. Rakvere Teater külastab endiselt aastas vähemalt 50 erinevat mängupaika üle Eesti. Pigem on see märk, et Viimsi ja viimsilased on lihtsalt ühele teatrile sedavõrd head võõrustajad.

Viimsi on alati see koht, kus Rakvere Teatri trupp ennast oodatult tunneb, kas tullakse siis Saaremaa väljasõidult või sõidetakse eraldi just viimsilaste pärast. See väike soe maja ning inimesed seal sees on nagu üks hea sadam, kuhu rändteatril on alati rõõm uuesti tagasi saabuda. Nende aastatega, mil viimsilastega koostööd tehtud, on Viimsi muutunud Rakvere Teatri jaoks nagu teiseks koduks.

Rakvere Teater on tänulik ja loodab väga, et see teistkordne orden ei jää viimsilastele viimaseks vaid rohkem kui hea koostöö jätkub ka sajandite pärast ja igavesti. Sügav kummardus kogu Viimsi Huvikeskuse töötajatele ja selle kummarduse sees on kummardus üks teine veel – ka Viimsi vaatajatele, kes ikka tulevad ja kõik ära näevad, mis neile näidatakse. Ning võib olla rohkemgi veel. Väike maja ei tähenda alati, et ta seest suurem ei või olla kui väljast paistab.